США не розміщуватимуть військові кораблі в акваторії Чорного моря

Новини України та світу
Хельга Полтавка
15 Квітня 2021, 12:43
Хельга Полтавка
15 Квітня 2021, 12:43

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу офіційно підтвердив, що США поки не розміщуватимуть свої кораблі у Чорному морі. Про це представники Сполучених Штатів повідомили турецьку сторону, пише TimeTurk.

За словами Чавушоглу, зараз у Туреччині чекають на підтвердження.

Якщо кораблі (США — прим. ред.) не пройдуть сьогодні, процес попереднього повідомлення за 15 днів розпочнеться знову. Вчора з нами усно зв'язалися зі США і повідомили, що скасували розміщення, письмового повідомлення не надходило, — заявив Чавушоглу.

Нагадаємо, раніше очікувалося, що до акваторії Чорного моря увійдуть американські ракетні есмінці Donald Cook («Дональд Кук») і Roosevelt («Рузвельт») на тлі стягування військ Російської Федерації до Криму.

Також вчора, 14 квітня, загін російських бойових кораблів вийшов на навчання у Чорне море.

«У морі екіпажі кораблів проводять одиночні й загальні залікові артилерійські стрільби по надводним і повітряним цілям», — йдеться у повідомленні.

Відзначимо, за словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, усі країни-учасниці НАТО засудили стягування Росією військ до українських кордонів.

Як повідомляли «Кримські новини», Північноатлантичний Альянс застерігає Росію від подальшої ескалації ситуації в Україні на тлі переміщення російських військ біля українського кордону та порушень припинення вогню на Донбасі.