«США готові приєднатися до «Кримської платформи» — Джеппар

Новини України та світу
Хельга Полтавка
27 Жовтня 2020, 14:53
Хельга Полтавка
27 Жовтня 2020, 14:53

Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін під час зустрічі з першою заступницею очільника МЗС Еміне Джеппар повідомила, що її країна підтримує пропозицію долучитися до «Кримської платформи».

Джеппар висловила вдячність США за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та непохитну позицію щодо агресії Росії на Донбасі і незаконної окупації Криму.

У зв’язку із цим вона детально поінформувала співрозмовницю щодо бачення української сторони основних елементів та субстантивного наповнення "Кримської платформи", головною метою якої має стати консолідація політики невизнання міжнародним співтовариством окупації Криму. 

У свою чергу Квін висловила готовність співпрацювати з Україною.

Позиція США, закріплена у Декларації щодо Криму, яка була оприлюднена державним секретарем Майком Помпео, залишається твердою та незмінною – Крим є частиною України і США ніколи не визнають спроби Росії його анексувати, — наголосила Квін.

Джеппар також згадала послідовну підтримку України з боку США у рамках міжнародних організацій, а також наголосила на важливості ухвалення оновлених та суттєво посилених резолюцій, які найближчим часом будуть винесені Україною на розгляд Генеральної Асамблеї ООН:

  • Проблема мілітаризації АР Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів;
  • ситуація з правами людини в АР Крим та міста Севастополь, Україна.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що в його відомстві вже готова пропозиція до президента України щодо створення міжнародної платформи для перемовин з деокупації Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», на саміт голів держав щодо деокупації Криму, який планують провести в день опору Криму російській окупації 26 лютого, запросять також представників США та Росії.

Київ очікує приєднання Туреччини та Словаччини до платформи з деокупації Криму. Міністр закордонних справ України також запросив Велику Британію долучитися до «Кримської платформи».