Ростовський «суд» відхилив апеляцію у «справі журналіста Кадирова», адвокат відвідав фігурантів «першої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір», які «відбули половину терміну» в колонії суворого режиму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
29 Вересня 2020, 16:32
Хельга Полтавка
29 Вересня 2020, 16:32

Сьогодні в Південному окружному військовому суді в російському Ростові-на-Дону відбулося 19-те "судове засідання" щодо "красногвардійської групи" у "справі Хізб ут-Тахрір".

Про це повідомляє громадське об'єднання «Кримська солідарність».

Адвокат Еміль Курбедінов заявив про порушення норм міжнародного права при кримінальному переслідуванні підсудних.

Захисник посилався на четверту Женевську конвенцію і численні конвенції про права людини. Оскільки Європейський суд визнає анексію Криму незаконною, то і всі політичні засуджені на його території не можуть бути затримані. У тому числі Рустем Емірусеінов, Арсен Абхаіров і Ескандер Абдулганієв.

Адвокат також просив долучити заяву від СБУ, де повідомляється про те, що підсудні не були помічені в причетності до терористичних актів. Захист робив запит в управлінні по боротьбі з тероризмом на будь-яку інформацію щодо терористичних актів організації "Хізб-ут-Тахрір". На це було отримано офіційну відповідь — таких відомостей немає.

Діяльність "Хізб-ут-Тахрір" на території України націлена на винятково політичні та ідеологічні методи, не допускаючи насильство і тортури, які в свою чергу застосовуються до їх послідовників співробітниками спецслужб для фабрикації кримінальних справ, — заявив захист.

Як додається, прихід до влади "Хізб-ут-Тахрір" можливий тільки в мусульманських країнах, до них відносяться Туреччина, Туніс, але аж ніяк не Росія. Вказується на те, що визнання організації незаконною в Росії у 2003 році є необгрунтованим.

28 вересня підконтрольний Росії "Київський райсуд" Сімферополя розглянув скаргу адвоката Олексія Ладіна на дії слідчого щодо громадянського журналіста Айдера Кадирова.

Суд залишив її без задоволення, мотивуючи це «відсутністю порушень у діях слідчого».

Як пояснив Ладін, він написав скаргу, по-перше, через те, що йому і його підзахисному не дали ознайомитися з постановою про призначення лінгвістично-психологічної релігієзнавчої експертизи та з її результатами. Друга причина – слідчий не дав адвокату зробити фотокопію документів і, нарешті, спробував відібрати у нього підписку про нерозголошення матеріалів справи.

⚡️«В СУДЕБНОМ ПРОЦЕССЕ СТАЛО ЯСНО, ПОЧЕМУ СЛЕДОВАТЕЛЬ ПЫТАЕТСЯ ОТОБРАТЬ У МЕНЯ ПОДПИСКУ О НЕРАЗГЛАШЕНИИ», - адвокат...

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 28 вересня 2020 р.

28 вересня 2020 року в Південному окружному військовому суді міста Ростов-на-Дону відбулося судове засідання щодо фігурантів "краногвардійської групи" у «справі Хізб ут-Тахрір».

Засідання звелося до того, що окупаційний "суд" відмовив у виключенні "низки доказів" обвинувачення, — йдеться у повідомленні.

⚡️«CУД ОТКАЗАЛ В ИСКЛЮЧЕНИИ РЯДА ДОКАЗАТЕЛЬСТВ ОБВИНЕНИЯ», - адвокат Эмиль КурбединовСегодня, 28 сентября 2020 года, в...

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 28 вересня 2020 р.
Фото: «перша бахчисарайська група» у «справі Хізб ут-Тахрір»

23 вересня 2020 року адвокат Сергій Легостов відвідав фігурантів "першої бахчисарайської групи" у "справі Хізб ут-Тахрір» Ремзі Меметова і Зеврі Абсеітова в російській колонії Ставропілля. В обох в умовах тримання під вартою значно погіршився стан здоров'я.

За словами Легостова, Зеврі Абсеітов відмовився від надання "планової медичної допомоги" в колонії.

У нього були старі діагнози, але з'явилися і нові хвороби, так як пішов уже 5-й рік в неволі. Лікування, на його думку, можливе тільки за допомогою незалежних лікарів-фахівців, відповідного обладнання медичного, захисника і консула України. Обстеження він бачить тільки в такому форматі, в іншому форматі іншим лікарям він не довіряє, хоч і сам є лікарем стоматологом. Належну медичну допомогу в колонії отримати неможливо, — повідомляє адвокат.

Меметов звернувся до адвоката з проханням привезти лікарські препарати. У зв'язку із діючими обмежувальними заходами, політв'язню забороняють бачитися з родичами.

Політв'язень Абсеітов подякував тим, хто не забуває про в'язнів та їхні сім'ї.

Адвокат наголосив на важливості листів для політв'язнів від громадськості.

Вони надають колосальну підтримку, — заявив адвокат.

Зазначимо, Зеврі Абсеітов, Рустем Абільтаров, Ремзі Меметов і Енвер Мамутов були затримані 12 травня 2016 року.

Нагадаємо, Енвера Мамутова засудили до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, а Руслана Абільтарова, Ремзі Меметова і Зеврі Абсеітова — до 9 років у колонії суворого режиму. Під час апеляції були зменшені терміни на 3 місяці. Всім заарештованим закидають членство або організація діяльності «Хізб ут-Тахрір».