«Справа є повністю сфабрикованою». Amnesty International вимагає негайно звільнити в'язнів «ялтинської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір»

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
26 Червня 2020, 16:00
Ігор ЗайцевQHA
26 Червня 2020, 16:00

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International обурена рішенням Апеляційного військового суду Росії від 25 червня відхилити апеляцію щодо так званої «ялтинської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляє пресслужба організації.

Ми вважаємо, що відхилення апеляції є продовженням тиску РФ на кримськотатарську спільноту та всіх, хто висловлює свою незгоду з окупацією Криму, відмовляється співпрацювати з де-факто владою або просто займається мирною правозахисною діяльністю. Адже справа є повністю сфабрикованою, а сторона обвинувачення не надала суду жодних беззаперечних доказів участі засуджених у злочинах, визнаних міжнародним правом. Amnesty International вимагає негайно звільнити всіх шістьох в’язнів та скасувати їхні вироки, — зауважила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна. 

Зазначається, що сторона обвинувачення не надала адекватних доказів провини і причетності підсудних до організації терористичних актів або насильницьких дій. Також підкреслюється, що кримчан засудили від 7 до 19 років колонії суворого режиму лише на підставі приватних розмов на соціально-політичні й релігійні теми. 

У справі немає фактів про те, що підзахисні готували терористичні акти або якісь вибухи і підпали. Є тільки те, що люди зустрічалися, читали релігійну літературу й обговорювали політичні події 2014-2015 років. На цьому і побудоване звинувачення. У Криму продовжуються утиски на релігійному і національну ґрунті, — зазначив у своєму виступі адвокат Едем Сємєдляєв

Нагадаємо, Арсен ДжеппаровРефат АлімовЕмір-Усеїн КукуМуслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані у лютому-квітні 2016 року в окупованій Ялті. Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії політичної організації «Хізб ут-Тахрір».

12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд Росії у Ростові-на-Дону засудив Куку до 12 років суворого режиму. Стільки ж отримав Сірук, а Алієву присудили 19 років, Бекірову — 18 років, Алімову — вісім років і Джеппарову — сім років.

Військовий апеляційний суд російського смт Власіха у Московській області залишив чинним вирок шістьом фігурантам так званої «ялтинської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».