«Справа Веджіє Кашка» — окупанти визнали негуманними умови тримання Аметова

Новини України та світу
Ірина Требунських
25 Червня 2021, 19:27
Казім Аметов
Ірина Требунських
25 Червня 2021, 19:27

Залізничний «райсуд» в тимчасово окупованому Росією Сімферополі розглянув позов Казіма Аметова через погані умови тримання під вартою у СІЗО. Адвокат Рустем Кямілєв розповів, що позов кримського татарина окупанти задовольнили частково, передає «Кримська солідарність».

Усі докази, представлені СІЗО, лише підтверджують, що умови не відповідають вимогам гуманності й досі. Це відсутність вікон, неогороджені туалети, смердючий запах і відсутність вентиляції, що підтверджено лікарем, — йдеться у публікації.

«Суддя» Марія Домнікова позов Аметова задовольнила. Водночас замість 521 тисячі рублів, які вимагала сторона захисту, призначила компенсацію розміром 190 тисяч російських рублів (приблизно 64 тисячі гривень).

Захист планує оскаржити це рішення у Європейському суді з прав людини після повного оприлюднення «постанови».

Нагадаємо, у СІЗО Сімферополя, за час перебування під вартою, Аметова тричі переселяли в різні камери. Там арештанти часто спали по черзі, так як спальних місць на всіх не вистачало. В одній з камер у вікнах не було шибок, і ув'язнені закривали їх матрацами. У всіх камерах були на стінах цвіль і грибок.

17 квітня 2019 року Київський районний «суд» Сімферополя ухвалив вирок фігурантам «справи Веджіє Кашка». Руслана ТрубачаБекіра Дегерменджи і Казіма Аметова суд засудив до трьох років умовно, з випробувальним терміном три роки. Асану Чапуху суд призначив покарання у вигляді 3,5 років умовно, з випробувальним терміном три роки.

Пізніше з Казіма Аметова окупанти в Криму зняли судимість, а також скасували раніше призначений умовний термін.

Як повідомляли «Кримські новини», у «суді» окупованого Сімферополя 7 квітня відбулося чергове судове засідання за позовом Казіма Аметова через погані умови тримання під вартою у СІЗО.

Нагадаємо, в Росії ремонтують камери, де сиділи політв'язні, щоб спростувати позов до Європейського суду з прав людини.