«Справа Веджіє Кашка»: окупанти не заперечують, що тримають в'язнів у камерах, які принижують людську гідність

Новини України та світу
Хельга Полтавка
07 Квітня 2021, 18:49
Хельга Полтавка
07 Квітня 2021, 18:49

У «Залізничному районному суді» окупованого Сімферополя 7 квітня відбулося чергове судове засідання за позовом Казіма Аметова через погані умови тримання під вартою у СІЗО.

Слухачів до «суду» не допустили, посилаючись на обмеження, пов'язані з коронавірусом, повідомляє «Кримська правозахисна група».

Як розповів після засідання адвокат Рустем Кямілєв, сьогодні представник Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) представив низку документів, які стосуються предмету позову, а також кілька фотографій об'єкта зі слідами свіжого ремонту.

Фото: адвокат Рустем Кямілєв

За інформацією Кямілєва, «адміністрація пенітенціарної установи» не заперечує, що в період оскаржуваних подій камери були заповнені з перевищенням допустимих лімітів.

На наступному засіданні, яке призначене на 9 квітня, планується дослідження гігієнічних нормативів, яких мають дотримуватися у слідчому ізоляторі.

23 липня 2019 року Казім Аметов надіслав скаргу до Європейського суду з прав людини на неналежні умови тримання під вартою в ІТТ і в СІЗО-1.

Нагадаємо, в Росії ремонтують камери, де сиділи політв'язні, щоб спростувати позов до ЄСПЛ.

17 квітня 2019 року Київський районний «суд» Сімферополя ухвалив вирок фігурантам «справи Веджіє Кашка». Руслана ТрубачаБекіра Дегерменджи і Казіма Аметова суд засудив до трьох років умовно, з випробувальним терміном три роки. Асану Чапуху суд призначив покарання у вигляді 3,5 років умовно, з випробувальним терміном три роки.

Як повідомляли «Кримські новини», ЄСПЛ прийняв до розгляду справу ветеранки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.