«Справа Шеремета»: Антоненка не випустили зі скляного боксу

Новини України та світу
Ірина Требунських
20 Квітня 2021, 17:
Фото: «5 канал»
Ірина Требунських
20 Квітня 2021, 17:

Сьогодні, 20 квітня, у Шевченківському райсуді Києва триває розгляд справи щодо вбивства Павла Шеремета, у якому підозрюють музиканта, ветерана АТО/ООС Андрія Антоненка, дитячу хірургиню Юлію Кузьменко і військову медсестру Яну Дугарь.

Про це повідомляє «5 канал».

Сторона захисту Антоненка подала клопотання, щоб його випустили зі скляного боксу у судовій залі й дозволили сидіти поруч з адвокатами. Аргументували це тим, що Антоненко жодного разу не порушував правила поведінки на засіданнях.

Клопотання оскаржили прокурори. Суддя підтримав сторону обвинувачення.

Під час засідання переглядали відео обшуку житла музиканта, під час якого вилучили деякий одяг і позиціонували його як доказ.

Адвокати просять суд поставити прокурору питання: яким чином вилучений одяг доводить винуватість Антоненка, адже експертизу не проводили. Судді поставити питання відмовляються. Кажуть: якщо в них виникнуть запитання, тоді й поставлять їх, — інформує кореспондентка.

Ще одним недоліком, на які вказали адвокати, є те, що протокол обшуку робила одна людина, а сам обшук проводила інша.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві у результаті підриву автомобіля. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство.

12 грудня 2019 року голова МВС Арсен Аваков заявив про затримання підозрюваних у вбивстві Шеремета: медпрацівниці Яни Дугарь, музиканта і учасника ООС Андрія Антоненка, лікаря дитячої лікарні «Охматдит» і волонтерки Юлії Кузьменко.

Суд залишив чинним запобіжний захід Антоненку 1 грудня 2020 року, якого вже понад рік тримають за ґратами.

Як повідомляли «Кримські новини», 24 березня Шевченківський районний суд Києва продовжив запобіжні заходи Андрію Антоненку, Юлії Кузьменко та Яні Дугарь. Після Апеляційний суд Києва 31 березня залишив без розгляду апеляційну скаргу захисту Андрія Антоненка та залишив рішення суду попередньої інстанції без змін.