«Справа Приходька нагадує справу Балуха» — Чубаров прогнозує, що Росія продовжить поповнювати обмінний фонд заручників | QHA media
Репресії
10 Жовтня 2019, 16:52

«Справа Приходька нагадує справу Балуха» — Чубаров прогнозує, що Росія продовжить поповнювати обмінний фонд заручників

Закрити

Затримання в окупованому Криму українського громадянина Олега Приходька за його проукраїнську позицію нагадує справу колишнього політв’язня Кремля Володимира Балуха і свідчить, що Росія продовжить брати українців у заручники для подальшого обміну.

Таку думку голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловив в інтерв’ю журналістам після зустрічі у Меджлісі з Верховним комісаром ОБСЄ з питань національних меншин Ламберто Заньєром.

Чубаров зазначив, що детально поінформував Верховного комісара про репресії за етнічними мотивами, і зокрема, про Приходька, якого напередодні затримали співробітники ФСБ. Він зазначив, що російські правоохоронці раніше неодноразово залякували Приходька і зараз безпідставно намагаються звинуватити його за терористичними статтями.

Чубаров провів паралелі між справою Приходька і справою Балуха, звернувши увагу на схожість обставин і звинувачень, і додав, що таким чином окупаційна влада намагається не тільки витіснити нелояльних кримчан за межі анексованого півострова, але й залякати решту населення.

Ситуація з Олегом Приходько дуже схожа на ситуацію з Володимиром Балухом, коли людина демонструє неприйняття окупації, демонструє свої проукраїнські погляди, вивішує вдома у дворі, в квартирі українські символи, на допитах не визнає окупацію. І з нього роблять терориста, підкидають якісь вибухові речовини. Я думаю і тут (у Приходька — прим. ред.), вже щось підкинули і щось знайдуть. Він не прийняв російську окупацію, він завжди їздить в автомобілі, в якому український і кримськотатарський прапорці, вдома у нього завжди на стіні висить українські та кримськотатарські прапори. Приходька декілька разів вже викликали на допит і заґратовували на 10 діб. Коли він востаннє викликаний наприкінці вересня, йому відверто сказали, що йому не дадуть тут жити і йому краще виїхати, — сказав Чубаров.

Голова Меджлісу підкреслив, що Росія продовжує звичну практику — після визволення деякої частини політв’язнів набирати нових заручників на окупованих українських територіях. Така практика є глухим кутом для України.

«Відпускаючи одних політв’язнів, Росія одразу набирає собі новий обмінний пул, тобто бере заручників. І вона робитиме це й надалі. Вони розширюють свою базу для обміну, тобто вони братимуть в заручники наших людей усе більше й більше для того, щоб потім їх використовувати як живий товар. Я б сказав, наскільки це є загрозливим: постійно обмінювати заручників, замість того, щоб вирішувати питання кардинально — питання з окупацією, — підкреслив Чубаров.

Пізніше у своєму відеозверненні голова Меджлісу закликав усіх небайдужих прийти під будівлю «Київського районного суду» в Сімферополі, щоб підтримати українського активіста Приходька.

Опубліковано Рефатом Чубаровим Четвер, 10 жовтня 2019 р.

Напередодні в анексованому Криму затримали проукраїнського активіста з міста Саки Олега Приходька разом з дружиною Любов’ю Приходько. Офіційних коментарів російських силових і правоохоронних відомств поки що немає.

За фактом обшуку, який ФСБ провела у Приходька, українська поліція порушила кримінальне провадження. Відзначимо, у 2016 році Олег Приходько відбував три доби адмінарешту після того, як відмовився замінити українські номери на своєму автомобілі на російські.

Дивитись ще: