Справа «про неінформування» — Умєрова визнали винним

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
28 Травня 2021, 15:35
Тетяна Нікішина
28 Травня 2021, 15:35

Підконтрольний Росії «Судакський міський суд» ухвалив оштрафувати кримськотатарського активіста Ридвана Умєрова на суму 30 тисяч рублів за «неповідомлення про злочин».

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

З цим рішенням я не згоден і вважаю це тиском не тільки на мене, а й на весь народ, — прокоментував вирок Умєров.

«Кримські новини» інформували, що окупанти переслідують Умєрова через те, що він начебто переписувався з Уміджоном Дададжоновим і «неінформував» про це. При цьому «прокурор» оперує законодавством держави-окупанта, а саме статтею щодо «неповідомлення про злочин».

Сторона захисту закликала виправдати Умєрова і вважає звинувачення надуманими.

За аналогічною справою проходять ще кілька кримських татар, двох з них вже визнали «винними» і призначили покарання у вигляді штрафу. Айдеру Кадирову — 30 тис. рублів, Енверу Топчі — 40 тис., — йдеться у повідомленні сторони захисту.

Як повідомляли «Кримські новини», 31 серпня 2020 року після ранкових обшуків у будинках кримських татар було затримано чотирьох осіб: кореспондента «Кримської солідарності» Айдера Кадирова з Нижньогірського району, релігійного діяча Ридвана Умєрова, співробітника МНС Айдера Аблякімова з Судака і будівельника Енвера Топчі у Радянському районі Криму.