Справа «про неінформування» — «прокурор» запросив Умєрову штраф

Новини України та світу
Ірина Требунських
27 Травня 2021, 19:06
Адвокат Марлен Халіков (ліворуч) і Рідван Умєров
Ірина Требунських
27 Травня 2021, 19:06

Сьогодні у «міському суді» в тимчасово окупованому Росією Судаку «прокурор» запросив для кримського татарина Ридвана Умєрова штраф у розмірі 50 тисяч російських рублів (приблизно 16,5 тисяч гривень).

Про це «Кримській солідарності» розповів адвокат Марлен Халіков.

Окупанти переслідують Умєрова через те, що він начебто переписувався з Уміджоном Дададжоновим і «неінформував» про це. При цьому «прокурор» орудує законодавством держави-окупанта, а саме статтею щодо «неповідомлення про злочин».

Сторона захисту закликала виправдати Умєрова і вважає звинувачення надуманими.

За аналогічною справою проходять ще декілька кримських татар, двох з них вже визнали «винними» і призначили покарання у вигляді штрафу. Айдеру Кадирову — 30 000 рублів, Енверу Топчі — 40 000 рублів, — йдеться у повідомленні.

Оголошення «вироку» у цій справі окупаційний «суд» призначив на 27 травня.

Нагадаємо, у «Судакському міському суді» як свідка з боку захисту допитали Лілю Ядгарову, рідну сестру Уміджона Дададжонова, через листування з яким переслідують Ридвана Умерова.

Як повідомляли «Кримські новини», 31 серпня 2020 року після ранкових обшуків у будинках кримських татар було затримано чотирьох осіб: кореспондента «Кримської солідарності» Айдера Кадирова з Нижньогірського району, релігійного діяча Ридвана Умєрова, співробітника МНС Айдера Аблякімова з Судака і будівельника Енвера Топчі у Радянському районі Криму.