Справа MH17: суд відкинув альтернативні сценарії катастрофи

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
25 Листопада 2020, 17:37
Ольга ПолтавкаQHA
25 Листопада 2020, 17:37

Судді, які розглядають справу проти чотирьох обвинувачених у збитті в 2014 році літака Malaysia Airlines рейсу MH17, сьогодні, 25 листопада, відхилили прохання адвокатів захисту про надання їм додаткового часу для розслідування альтернативних сценаріїв причин авіакатастрофи.

Про це повідомляє Reuters.

Міжнародне розслідування, проведене раніше Нідерландами, звідки родом приблизно дві третини з 298 жертв, дійшло висновку, що літак був збитий російською ракетою.

Нідерландський уряд покладає повну відповідальність на Москву. Росія заперечує і не бажає визнавати свою провину за катастрофу.

У суді заявили, що отримали багато запитів від сторони захисту на проведення додаткових розслідувань. Однак, за словами судді, з деякими запитами адвокати затягнули, їх можна було подати раніше.

У захисту немає необмежених прав на те, щоб просити про додаткові розслідування. Суд повинен домогтися того, щоб розгляд справи проводився без затягування часу, — заявив суддя.

На початку листопада під час трьох днів слухань виступали адвокати одного з обвинувачених Олега Пулатова. Захист росіянина вимагав знову допитати експертів та свідків у справі MH17, а також ще раз дослідити усі докази.

Нагадаємо, 10 липня 2020 року стало відомо, що уряд Нідерландів, для підтримки окремих скарг родичів загиблих, які вже звернулися до Євросуду з прав людини, подасть позов проти Росії до ЄСПЛ через її роль у збитті літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

Як повідомляли «Кримські новини», суд в Нідерландах долучив до справи меморандум із засекреченими знімками з супутника, на яких зафіксовано запуск ракети з «Бука» по «Боїнгу» рейсу MH17.