Справа MH17 — суд у Нідерландах розглядає питання щодо зброї

Новини України та світу
Ірина Требунських
09 Червня 2021, 18:
Ірина Требунських
09 Червня 2021, 18:

Сьогодні, 9 червня, у судовому комплексі Schiphol відбулося третє засідання суду по суті у справі щодо авіакатастрофи Boeing 777 рейсу MH17 біля тимчасово окупованого Донецька. Про це повідомляє кореспондент «Укрінформу».

Наразі розглядають питання щодо озброєння, з якого збили пасажирський літак. Також визначають місця запуску ракети, і ролі чотирьох підсудних.

Напередодні у суді показали фрагменти ракети, яка, як виявило слідство, влучила в літак. Також продемонстрували фото «метеликів» — фрагментів, що містяться всередині ракет. Такий «метелик» виявили у тілі капітана екіпажу літака. Загалом з тіла пілота дістали 100 металевих фрагментів.

Згідно з висновками експертів, Boeing 777 збили саме ракетою 9М38М1, випущеною з протиповітряного комплексу «Бук». Ушкодження МН17 вказують на те, що вибух стався ззовні, а не всередині літака.

Також вивчили інформацію з «чорних скриньок», яка засвідчила, що літак був справним і версія аварії з технічних причин є хибною.

Нагадаємо, що у Нідерландах продовжаться судові слухання у справі щодо катастрофи рейсу MH17. Новий блок слухань розпочався 7 червня, вони триватимуть до 25 червня. 

Міжнародна спільна слідча група (JIT), що розслідує катастрофу MH17, 19 червня 2019 року оприлюднила імена чотирьох підозрюваних у причетності до збиття лайнера. Особи 13 свідків у справі збитого «Боїнга» залишать у таємниці. Прокуратура Нідерландів пояснює, що це пов’язано з можливими загрозами здоров’ю та життю цих свідків.

Як повідомляли «Кримські новини», судді, які розглядають справу проти чотирьох обвинувачених у збитті в 2014 році літака Malaysia Airlines рейсу MH17, відхилили прохання адвокатів захисту про надання їм додаткового часу для розслідування альтернативних сценаріїв причин авіакатастрофи.