Справа MH17 — суд розглянув записи переговорів терористів з «ДНР»

Новини України та світу
Ірина Требунських
10 Червня 2021, 14:19
Ірина Требунських
10 Червня 2021, 14:19

У судовому комплексі Schiphol (Нідерланди) тривають засідання суду по суті у справі щодо авіакатастрофи пасажирського літака рейсу MH17 біля тимчасово окупованого Донецька. Як повідомляє BBC, оприлюднили нові записи «командирів» незаконних збройних формувань у Донецьку.

На оприлюднених записах «голова розвідки» терористів Сергій Дубинський із «заступником командира» окупаційного батальйону «Восток» Олександром Семеновим, а також «міністром оборони» окупованого Донецька Ігорем Гіркіним (Стрєлковим) обговорюють перевезення зенітно-ракетної установки «Бук» тимчасово окупованою територією Донецької області у день, коли збили літак.

За версією слідчих Міжнародної слідчої групи (JIT), ракету, яка збила пасажирський літак, випустили з території села Первомайське Донецької області, яку тоді контролювали окупаційні війська Росії та її найманці.

За сім годин до катастрофи Дубинський і Олег Пулатов (позивний «Гюрза») ймовірно обговорювали відправку «Бука» в бік цього села. У розмові фігурує Леонід Харченко — «голова розвідувального підрозділу» ГРУ в окупованому Донецьку з позивним «Крот».

Зараз тобі «Крот» притягне «Бук-М». Треба поставити десь у районі Первомайська його. І прийдуть три танки «Востоку» з охороною, — промовляє на записах Дубинський.

Також оприлюднили запис розмови Дубинського з Харченко:

Дубинський: Береш туди тільки з тих, що повернулися, скільки тобі треба на супровід. Раз. Інших залишаєш тут. Раз. Туди приходиш, там є поруч Первомайське, подивися по карті.

Харченко: Я зрозумів.

Дубинський: Десь у тому районі розташовуєшся. Витягаєш туди своїх же, хто у тебе залишився. І твоє завдання — резерв плюс охорона ось цієї штучки, яку ти зараз повезеш.

Харченко: Я зрозумів.

Дубинський: «Гюрза» туди ж підтягнеться. Давай, якщо що я на зв'язку.

Оприлюднені розмови відбулися 16 і 17 липня 2014 року. Їх перехопила Служба безпеки України та передала потім їх до JIT.

Як повідомляли «Кримські новини», напередодні суд розглядав питання щодо озброєння, з якого збили пасажирський літак. Згідно з висновками експертів, Boeing 777 збили саме ракетою 9М38М1, випущеною з протиповітряного комплексу «Бук».

Нагадаємо, що у Нідерландах продовжаться судові слухання у справі щодо катастрофи рейсу MH17. Новий блок слухань розпочався 7 червня, вони триватимуть до 25 червня. 

Міжнародна спільна слідча група (JIT), що розслідує катастрофу MH17, 19 червня 2019 року оприлюднила імена чотирьох підозрюваних у причетності до збиття лайнера. Особи 13 свідків у справі збитого «Боїнга» залишать у таємниці. Прокуратура Нідерландів пояснює, що це пов’язано з можливими загрозами здоров’ю та життю цих свідків.