Справа MH17: слідство має докази участі Росії у війні на Донбасі, підозрюваним відмовили в імунітеті | QHA media
10 Червня 2020, 17:36

Справа MH17: слідство має докази участі Росії у війні на Донбасі, підозрюваним відмовили в імунітеті

Закрити

У Нідерландах продовжується судове засідання у справі про збиття «Боїнга» рейсу MH17 над Донбасом 17 липня 2014 року. Прокурор Вард Фердинандуссе заявив, що слідство володіє доказами участі Росії у війні на Донбасі, передає «Радіо Свобода».

Прокурор повідомив, що розслідуванням виявлено факти причетності російських посадовців до організації й координації збройних формувань так званих «ЛНР» і «ДНР».

Росія у період 17 липня 2014 року була безпосередньо залучена до збройного конфлікту. З різних джерел були зібрані докази про те, що Росія постачала зброю формуванням «ДНР» та «ЛНР», а також долучалася до набору бойовиків і оплати їм, — сказав Фердинандуссе.

Також представник сторони обвинувачення пояснив, що до обвинувачених не можна застосувати імунітет учасника збройного конфлікту (combatant immunity). «Цей імунітет застосовується лише до військових регулярних збройних сил у міжнародних конфліктах, і у випадку, якщо сторона конфлікту дотримується законів війни», — пояснив прокурор.

Враховуючи, що закони війни у липні 2014 року широко порушувалися, слідство дійшло висновку, що підозрюваних можна судити за загальним правом.

Нагадаємо, що «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, збили біля Донецька 17 липня 2014 року. Загинули 298 осіб, більшість з них були підданими Нідерландів. 25 травня 2018 року Нідерланди і Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до трагедії МН17 у 2014 році й закликали її визнати свою відповідальність за катастрофу.

19 червня 2019 року Міжнародна спільна слідча група (JIT), що розслідує катастрофу «Боїнга» MH17 «Малайзійських авіаліній» над Донбасом у липні 2014 року, оприлюднила імена чотирьох підозрюваних у причетності до збиття лайнера. Особи 13 свідків у справі збитого «Боїнга» залишать у таємниці. Прокуратура Нідерландів пояснює, що це пов’язано із можливими загрозами здоров’ю та життю цих свідків.

Як повідомляло QHA media, судове засідання у Нідерландах розпочалося ще у понеділок, 8 червня. Суд долучив до справи меморандум із засекреченими знімками із супутника, на яких зафіксовано запуск ракети з «Бука» по «Боїнгу» рейсу MH17.

Дивитись ще: