Справа MH17: до матеріалів долучили знімки із супутника, адвокати обвинуваченого Пулатова клопотатимуть про перенесення засідань | QHA media

Справа MH17: до матеріалів долучили знімки із супутника, адвокати обвинуваченого Пулатова клопотатимуть про перенесення засідань

09 Червня 2020, 12:49
Закрити

Наразі у Нідерландах продовжується судове засідання у справі про збиття «Боїнга» рейсу MH17 над Донбасом 17 липня 2014 року. На цьому засіданні виступала переважно сторона обвинувачення, передає «Радіо Свобода».

Судове засідання у Нідерландах розпочалося ще в понеділок і тривало сім годин. Після чого продовжити засідання вирішили сьогодні, 9 червня. Через обмежувальні карантинні заходи кількість присутніх як у залі суду, так і в пресцентрі не перевищувало 30 осіб.

Сторона обвинувачення вчергове акцентувала увагу на доказах, що «Бук», з якого збили пасажирський літак, розташовувався на підконтрольній Росії території.

Суд долучив до справи меморандум із засекреченими знімками із супутника, на яких зафіксовано запуск ракети по літаку. Меморандум зі знімками та технічним описом був отриманий у відповідь на запит нідерландської прокуратури до США. Для ознайомлення меморандум передали національному прокурору в боротьбі з тероризмом.

Прокурор дійшов висновку, що меморандум був підтриманий іншими джерелами і попросив, щоб його висновки були долучені до досьє. Влада США не може надати додаткову інформацію про запуск ракети, — сказав головуючий суддя Хендрік Стейнхаус.

Доповідаючий Тейсі Бергер оголосив, що під час сьогоднішньої презентації будуть проаналізовані дані радара, супутника, альтернативні сценарії того, що сталося і сценарій того, що відбулося насправді. Він зазначив, що презентація затягнеться на увесь день судового засідання.

У свою чергу, адвокати підсудного Олега Пулатова заявили, що клопотатимуть про перенесення судових розглядів справи по суті. За їхніми словами, через карантинні обмеження в країні неможливо повністю ознайомитися з матеріалами справи та особисто зустрітися з підзахисним, який перебуває в РФ.

Зазначимо, що громадянин Росії Олег Пулатов, який відомий на прізвиська «Гюрза» і «Халіф», вирішив брати участь у судовому розгляді справи MH17. У нього з’явилися два нідерландських адвокати та один російський юрисконсульт, при цьому вони не знають, хто саме вносить кошти у фінансування захисту.

Нагадаємо, що «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, збили біля Донецька 17 липня 2014 року. Загинули 298 осіб, більшість з них були підданими Нідерландів. 25 травня 2018 року Нідерланди і Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до трагедії МН17 у 2014 році й закликали її визнати свою відповідальність за катастрофу.

19 червня 2019 року Міжнародна спільна слідча група (JIT), що розслідує катастрофу «Боїнга» MH17 «Малайзійських авіаліній» над Донбасом у липні 2014 року, оприлюднила імена чотирьох підозрюваних у причетності до збиття лайнера. Особи 13 свідків у справі збитого «Боїнга» залишать у таємниці. Прокуратура Нідерландів пояснює, що це пов’язано із можливими загрозами здоров’ю та життю цих свідків.

Дивитись ще: