«Справа Марківа»: в суді прийняли новий переклад слів нацгвардійця | QHA media
16 Жовтня 2020, 13:24

«Справа Марківа»: в суді прийняли новий переклад слів нацгвардійця

Закрити

У Мілані (Італія) відбулося третє судове засідання щодо апеляції на вирок нацгвардійцю Віталію Марківу. Під час засідання були прийняті висновки експертизи щодо висловлювань засудженого і заслухано виступ сторони обвинувачення. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Суд долучив до матеріалів справи нову експертизу і повний переклад прослуховування тюремної розмови Марківа зі співкамерником, яку записали наступного дня після арешту нацгвардійця в Італії. Згідно з новою експертизою, Марків сказав не «ми вбили репортера» (як раніше стверджувала сторона обвинувачення), а «в Україні в 2014 році був завалений (вбитий) репортер, і тепер хочуть зробити мене винним».

Варто зазначити, що прокурорка Нунція Чароло, яка першою висловила клопотання щодо цієї експертизи, не прокоментувала її результати.

Як повідомила Денісова, представники сторони обвинувачення під час судових дебатів не оприлюднили нових фактів. Обмудсманка підкреслила, що виступи прокурорів були «дуже емоційними і дуже неправдивими».

Самі промови були висловлені таким чином, що судили не тільки Марківа, а судили сьогодні Україну. Впевнена, що присяжні, коли почують сторону захисту 23 жовтня, розберуться, що наш Марків — невинна людина, — сказала Денісова.

☝️Сьогодні сьогодні судили не тільки Віталія Марківа ❗☝️Сьогодні судили Україну❗☝️Короткий коментар про перебіг судового засідання міланського апеляційного суду у справі Віталія Марківа 👇

Опубліковано Людмилою Денісовою Четвер, 15 жовтня 2020 р.

Нагадаємо, друге засідання апеляційного суду в Мілані відбулося 1 жовтня щодо скарг адвокатів українського нацгвардійця Віталія Марківа на вирок першої інстанції. Рішення суду попередньої інстанції ґрунтувалося на аудіозаписі з показами Марківа, де він нібито зізнався в убивстві італійського фотокореспондента. 

«Кримські новини» повідомляли, що італійський суд засудив до 24 років позбавлення волі бійця Нацгвардії Віталія Марківа. Його визнали винним у вбивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році.

Дивитись ще: