Справа Марківа: адвокати подали нові виправдувальні докази | QHA media
12 Вересня 2020, 15:33

Справа Марківа: адвокати подали нові виправдувальні докази

Закрити
Віталій Марків в італійському суді

Сторона захисту українського нацгвардійця Віталія Марківа подала до апеляційного суду присяжних Мілана (Італія) нові виправдувальні докази у справі загибелі іноземних репортерів на Донбасі у травні 2014 року. Про це повідомляє міністерство внутрішніх справ України.

В основі нового доказового матеріалу, за словами адвокатів, висновки журналістського розслідування, що увійшли до фільму The wrong place («Не в тому місці, не в той час») про справу Роккеллі-Марківа.

Йдеться про кілька експериментів: один стосується візуального контролю, інший є балістичним випробуванням щодо дальності стрільби з різних видів зброї.

Ці дослідження за участю італійських експертів науково підтвердили, що нацгвардієць Марків з гори Карачун не міг розрізняти людські постаті біля керамічного заводу та цілитися і влучити у них на відстані близько 1800 метрів з наявного у солдата автомата АК-74, — йдеться у повідомленні.

Чи будуть ці докази долучені до розгляду справи у Мілані, має вирішити суддя.

Згідно із процесуальною процедурою, на стадії апеляції очікують не більш ніж п’ять судових засідань. На першому із них, 29 вересня, окрім організаційних питань, передбачають виступ представника суду про загальний стан справи і доповідь генерального прокурора.

«Кримські новини» повідомляли, що італійський суд засудив до 24 років позбавлення волі бійця Нацгвардії Віталія Марківа. Його визнали винним у вбивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році.

Дивитись ще: