«Справа Мамутова»: «суд» у Сімферополі відхилив апеляцію на штраф за згадку Меджлісу

Новини України та світу
Хельга Полтавка
15 Червня 2021, 19:07
Хельга Полтавка
15 Червня 2021, 19:07

У вівторок, 15 червня, підконтрольний Росії «Залізничний районний суд» Сімферополя відмовив в апеляції головному редактору газети Qırım Бекіру Мамутову, якого раніше окупанти вирішили оштрафувати за публікацію доповіді генерального секретаря ООН, в якій згадувався Меджліс кримськотатарського народу.

Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

«Суддя» Олена Тощева залишила чинною «постанову суду» першої інстанції, а апеляційну скаргу без задоволення, — йдеться у повідомленні.

Редактор газети зазначив, що поки не вирішив, чи оскаржуватиме це рішення.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим засудило це рішення і розцінило дії щодо Мамутова як «політику переслідування свободи слова та перешкоджання діяльності Меджлісу кримськотатарського народу».

На засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні місія США також засудила рішення щодо штрафу у відношенні редактора кримськотатарської газети Qırım.

Як повідомляли «Кримські новини», 20 квітня окупаційний «мировий суд» Київського району Сімферополя оштрафував на чотири тисячі рублів головного редактора газети Qırım Бекіра Мамутова.

Нагадаємо, у 2016 році підконтрольний Росії Верховний «суд» Криму, а потім і Верховний суд Росії ухвалили заборонити представницький орган кримських татар — Меджліс. Його визнали екстремістською організацією. Ініціювала заборону діяльності Меджлісу колишня прокурорка Криму, колаборантка — Наталія Поклонська.