«Справа Майдану»: суд заочно заарештував колишнього міністра оборони часів Януковича | QHA media

«Справа Майдану»: суд заочно заарештував колишнього міністра оборони часів Януковича

26 Травня 2020, 16:50
Закрити

Суд заочно взяв під варту колишнього міністра оборони України Павла Лебедєва у справі про розстріли на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

За клопотанням прокурора Офісу Генерального прокурора Печерський районний суд м. Києва 25 травня 2020 року обрав колишньому міністру оборони України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні за фактами організації низки тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів, у тому числі умисних вбивств, скоєних у період з 18 лютого 2014 по 20 лютого 2014 року у центральній частині міста Києва, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у кримінальному провадженні розслідуються обставини організації колишнім президентом Віктором Януковичем перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронних органів, перевищення влади низкою колишніх високопосадовців з метою перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, що призвело до масових жертв серед мітингувальників, тобто до настання тяжких наслідків, у тому числі умисних вбивств та замахів на умисні вбивства (завдання тілесних ушкоджень, пов’язаних із застосуванням працівниками правоохоронних органів вогнепальної зброї) учасників масових акцій протесту в центральній частині м. Києва і терористичного акту.

В ОГП зазначають, що вказане рішення суду надає право стороні обвинувачення розпочати стосовно колишнього міністра оборони України процедуру екстрадиції.

Також прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia).

Нагадаємо, що Павло Лебедєв був міністр оборони України за часів правління Януковича — з 2012 по 2014 роки.

Під час подій Євромайдану втік з України і переховується від слідства. Був присутній в Кремлі на зібранні з нагоди «прийняття» Криму до складу Росії.