«Справа Хізб ут-Тахрір»: «свідок» суперечив власним показам

Новини України та світу
Ірина Требунських
14 Липня 2021, 13:
Фото: «Кримська солідарність»
Ірина Требунських
14 Липня 2021, 13:

В суді у Ростові-на-Дону продовжили розгляд «справи Хізб ут-Тахрір», зокрема щодо кримських татар з «другої сімферопольської групи» Османа Аріфмеметова, Яшара Муедінова, Рустема Шейхалієва, Енвера Аметова, Руслана Сулейманова. Як повідомляє «Кримська солідарність», на засіданні продовжили допит свідка під псевдонімом «Рамазанов», що тягнеться з попередніх процесів.

На попередньому засідання цей «свідок» відповідав, що підсудні відкрито давали «баят» — присягу на вірність «Хізб ут-Тахрір». Сьогодні ж «Рамазанов» сказав, що слово «баят» йому невідоме.

Також «свідок» не зміг відповісти, чи був він сам учасником «Хізб ут-Тахрір».

Захист трактує його покази на свою користь, так як вони вказують їхню неспроможність і показують, що вони даються під примусом. Засекречування його даних є лише спробою уникнути перехресного допиту захисту, — зазначила адвокатка Ліля Гемеджі.

Щодо власне підсудних, то вони мають ознаки вірусної інфекції і відчувають нездужання. Водночас працівники СІЗО не роблять їм тести на виявлення COVID-19. Адвокатка Еміне Авамілєва зазначила, що це наражає на небезпеку не тільки їх, а й юристів, які спілкуються з підзахисними.

Під час попереднього засідання Ліля Гемеджі заявила, що під особистістю свідка ховається Костянтин Тумаревич, який «кочує з однієї справи в іншу».

Нагадаємо, у червні в російському суді сторона обвинувачення поставила свої запитання «засекреченому свідку» Рамазанову в рамках «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» у підгрупі Енвера Аметова, Османа Аріфмеметова, Яшара Муедінова, Руслана Сулейманова і Рустема Шейхалієва.

Як повідомляли «Кримські новини», у державі-окупанті Росії Південний окружний військовий суд (Ростов-на-Дону) продовжив арешт п'ятьом кримським татарам з  «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

У кількох районах Криму і в Ростовській області Росії 27-28 березня 2019 року ФСБ провела облави, під час яких були затримані 23 кримських татарина, звинувачені в організації або участі у забороненій в Росії партії «Хізб ут-Тахрір». Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував затриманих.