«Справа Хізб ут-Тахрір»: суддя закрив засідання щодо Кантемірова через кримськотатарську мову | QHA media
Репресії

«Справа Хізб ут-Тахрір»: суддя закрив засідання щодо Кантемірова через кримськотатарську мову

13 Липня 2020, 19:21
Закрити

Під час засідання Південного окружного військового суду в російському Ростові-на-Дону в алуштинській «справі Хізб ут-Тахрір» адвокат Айдер Азаматов вступив в дискусію з суддею Романом Сапруновим через кримськотатарську мову. Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Один з підсудних — Ельдар Кантеміров — поставив питання судді кримськотатарською мовою. На що суддя відповів, що питання потрібно ставити російською мовою.

Адвокат вніс заперечення на адресу судді, після чого в засіданні була оголошена перерва на 5 хвилин.

Після відновлення засідання, за інформацією активістів, суддя заявив, що не відповідає за відсутність перекладача. За його словами, це «рішення суду вище».

«КПК передбачає, що я можу внести заперечення до протоколу, я вбачаю в цій ситуації, що суддя порушує право підзахисного в порядку 147 статті говорити рідною мовою. Я не вважаю, що суд апеляційної інстанції поставив крапку в цьому питанні. Це не предмет сьогоднішнього розгляду, але я прошу, щоб підзахисному дали можливість говорити рідною мовою», — сказав Азаматов.

Після пояснень адвоката, суддя переніс засідання на 20 липня.

⚡«СУДЬЯ В ГРУБОЙ ФОРМЕ ПРЕРЫВАЛ РЕЧЬ НА КРЫМСКОТАТАРСКОМ ЯЗЫКЕ», – адвокат Сияр Панич

⚡«СУДЬЯ В ГРУБОЙ ФОРМЕ ПРЕРЫВАЛ РЕЧЬ НА КРЫМСКОТАТАРСКОМ ЯЗЫКЕ», – адвокат Сияр ПаничСегодня, 13 июля 2020 г. в Южном окружном военном суде состоялось очередное судебное заседание по «делу Хизб ут-Тахрир» (Алуштинская группа). В ходе заседания был продолжен допрос оперативного сотрудника УФСБ Александра Компанейцева. О том, как проходило заседание в нашем видеорепортаже.

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 13 липня 2020 р.

Раніше повідомлялося, що Ельдара Кантемірова, Руслана Месутова, Руслана Нагаєва і Ленура Халілова етапували з Криму в СІЗО-1 російського Ростова-на-Дону.

Російські силовики затримали кримчан після обшуків 10 червня 2019 року. ФСБ Росії заявила, що слідчі заходи проводяться в рамках кримінальної справи за статтею 205.5 (організація або участь в діяльності терористичної організації) і стосуються релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

Дивитись ще: