«Справа Хізб ут-Тахрір» — суд продовжив арешт ще п’ятьом кримським татарам

Новини України та світу
Ірина Требунських
08 Червня 2021, 14:27
Енвер Аметов, Осман Аріфмеметов, Яшар Муедінов, Руслан Сулейманов і Рустем Шейхалієв
Ірина Требунських
08 Червня 2021, 14:27

У державі-окупанті Росії Південний окружний військовий суд (Ростов-на-Дону) продовжив арешт ще п'ятьом кримським татарам з  «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». Як повідомляє «Кримська солідарність», йдеться про Енвера Аметова, Османа Аріфмеметова, Яшара Муедінова, Руслана Сулейманова і Рустема Шейхалієва.

При цьому прокурор аргументував тримання за ґратами тим, що арештовані кримські татари нібито можуть втекти до підконтрольних уряду територій України, адже мають українське громадянство. Адвокати Ліля Гемеджі та Рефат Юнус пояснили, що всі соціальні зв'язки підсудних пов'язані з Кримом, де у них є житло, робота і сім'ї.

У мене таке враження, що держзвинувачення не вірить в можливості прикордонної служби та думає, що будь-хто зможе проскочити з Росії в Україну непоміченим, інакше до чого всі ці розмови про втечу?, — запитав Юнус.

Гемеджі у свою чергу наголосила, що клопотання прокурора не обґрунтовано, а його припущення щодо «перешкоджання перебігу судового слідства» не доведені.

Сулейманов намагався виступити рідною кримськотатарською мовою, але російський суд сказав, що виступати можна лише «мовою судочинства».

Російський суд попри безапеляційність задовольнив клопотання прокурора, тож Аметов, Аріфмеметов, Муедінов, Сулейманов і Шейхалієв пробудуть за ґратами до 20 вересня 2021 року.

Нагадаємо, у кількох районах Криму і в Ростовській області Росії 27-28 березня 2019 року ФСБ провела облави, під час яких були затримані 23 кримських татарина, звинувачені в організації або участі у забороненій в Росії партії «Хізб ут-Тахрір». Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував затриманих.

Зазначимо, 6 травня ЄС закликав Росію звільнити 10 журналістів, затриманих в Криму. У заяві Євросоюзу, виголошеній під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ, йдеться про Владислава Єсипенка, Османа Аріфмеметова, Марлена АсановаРемзі БекіроваТимура Ібрагімова, Сервера МустафаєваСейрана СалієваАмета Сулейманова, Руслана Сулейманова і Рустема Шейхалієва.

Як повідомляли «Кримські новини», активісти міжнародного руху за деокупацію Криму і солідарність з кримськотатарським народом презентували проміжні результати кампанії «Депутате, допоможи бранцям Кремля».