«Справа Хізб ут-Тахрір»: «суд» окупованого Криму залишив за ґратами сімох кримських татар | QHA media
Репресії

«Справа Хізб ут-Тахрір»: «суд» окупованого Криму залишив за ґратами сімох кримських татар

29 Серпня 2020, 12:48
Закрити

В Київському районному «суді» тимчасово окупованого Росією міста Сімферополь відбулося засідання щодо продовження запобіжного заходу Зекір’ї Муратову, Вадиму Бектемірову, Сейрану Хайретдінову, Аліму Суфьянову, Емілю Зіядінову, Олександру Сізікову і Ісмету Ібрагімову.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

На засідання «суду» спочатку не пускали ані журналістів, ані рідних, виправдовуючи це запобіжними заходами проти поширення коронавірусної інфекції.

Проходять тільки учасники процесу. Якщо адвокат клопотатиме з приводу близьких родичів, то можливо пропустять, якщо суддя вважатиме за потрібне, — заявив кримським татарам «судовий розпорядник».

Пізніше «судовий розпорядник» вигнав двох дітей Зіядінова, не пустивши навіть в коридор. Рідних і журналістів пустили на оголошення рішення «суду» лише щодо Хайретдінова, Суфьянова і Муратова. На оголошення рішення щодо Ісметова впустили лише рідних фігуранта — журналісту сказали вийти із судової зали.

Згідно з рішенням «суду», сімох кримських татар окупанти утримуватимуть за ґратами до 2 грудня 2020 року.

⚡Суд по «делу Хизб ут-Тахрир» (Зекирья Муратов, Вадим Бектемиров, Сейран Хайретдинов, Алим Суфьянов, Эмиль Зиядинов,…

Опубліковано Крымская солидарность Пʼятниця, 28 серпня 2020 р.

«Кримські новини» повідомляли, що в окупованому Криму вранці 7 липня у кількох районах відбулися обшуки російськими силовиками у будинках кримських татар. Шістьох людей забрали в «управління ФСБ» у Сімферополі.

Раніше «Київський районний суд» окупованого Сімферополя відправив під домашній арешт до 2 вересня 2020 року незрячого кримчанина Олександра Сізікова. Його підозрюють в «організації діяльності «Хізб ут-Тахрір».

8 липня той же «суд» обрав запобіжний захід Ісмету Ібрагімову, Зекір’ї Муратову, Вадиму Бектемірову, Емілю Зіядінову, Аліму Суф’яновуі Сейрану Хайретдінову у вигляді тримання під вартою.

Дивитись ще: