«Справа Хізб ут-Тахрір» — Бекіров переніс мікроінсульт в російській колонії

Новини України та світу
Ірина Требунських
27 Липня 2021, 16:
Інвер Бекіров. Фото: «Кримська солідарність»
Ірина Требунських
27 Липня 2021, 16:

Засуджений Росією фігурант з «ялтинської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Інвер Бекіров переніс мікроінсульт. Про це «Кримській солідарності» розповів адвокат Рустем Кямилєв.

Напередодні адвокату вдалося відвідати Бекірова в колонії №2 в місті Салават і Республіці Башкортостан (Росія). Ув’язнений розповів,що за тиждень до зустрічі з адвокатом він почувався погано.

Я буквально втратив пам’ять. Мене хитало і піднявся тиск, на деякий час я взагалі втратив координацію, — сказав він.

Політв’язень не пам’ятає, як прийшов до медичної частини і попросив про допомогу. Там йому діагностували мікроінсульт.

Як виявилося, в день приїзду адвоката в колонії мала засідати комісія. Вона мала вирішити, чи слід запроторити Бекірова в штрафний ізолятор за незначні порушення порядку, ігноруючи критичні проблеми зі здоров'ям ув'язненого.

Нагадаємо, Арсен ДжеппаровРефат АлімовЕмір-Усеїн КукуМуслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані у лютому-квітні 2016 року в окупованій Ялті. Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії політичної організації «Хізб ут-Тахрір».

12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд Росії у Ростові-на-Дону засудив Куку до 12 років суворого режиму. Стільки ж отримав Сірук, а Алієву присудили 19 років, Бекірову — 18 років, Алімову — вісім років і Джеппарову — сім років.

Як повідомляли «Кримські новини», у кримчанина Івана Яцкіна, якого окупанти звинуватили у начебто «державній зраді», загострилося запалення судин на ногах, що призвело до трофічних виразок. При цьому окупаційна «адміністрація» СІЗО-1 у Сімферополі, де тримають політв’язня, ігнорує його потребу в негайній медичній допомозі.