«Справа Хізб ут-Тахрір»: Абдуллаєва замість лікарні відправили до ШІЗО | QHA media
Репресії

«Справа Хізб ут-Тахрір»: Абдуллаєва замість лікарні відправили до ШІЗО

18 Листопада 2020, 12:34
Теймур Абдуллаєв
Закрити

Бранця Кремля, фігуранта «першої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Теймура Абдуллаєва із симптомами вірусного захворювання відправили до штрафного ізолятора, не надавши медичної допомоги.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила мати політв’язня, Діляра Абдуллаєва.

Наразі фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» тримають у виправній колонії № 2 міста Салават у Республіці Башкортостан (Росія). В Абдуллаєва явні симптоми гострої респіраторної вірусної хвороби, але працівники колонії ігнорують це.

Вчора його відвідав адвокат, щоб передати медикаменти. Виявилося, що Абдуллаєва помістили до штрафного ізолятора.

Хворого з високою температурою, з обструкцією, слабкістю і кашлем замість термінової невідкладної медичної допомоги відправляють у штрафний ізолятор!, — обурюється Абдуллаєва.

Жінка закликала міжнародні організації, правозахисників, російську і українську омбудсменок відреагувати на ситуацію, яка склалася з її сином. Абдуллаєва вимагає перевірити умови тримання політв’язня, здійснити медичний огляд, прослідкувати за умовами тримання та перебігом лікування.

Окрім того, мати кримського татарина вимагає озвучити, за які ж порушення її сина відправили до карцеру.

У свою чергу Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова підкреслила, що ненадання медичної допомоги Абдуллаєву є прямим порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та статей 9, 10, 22 Мінімальних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і соціальною радою ООН.

Такі дії прирівнюються до катувань і нелюдського поводження та становлять загрозу життю та здоров’ю Теймура Абдуллаєва. Права кримського татарина систематично порушуються керівництвом згаданої установи, адже раніше його близько п’яти місяців безпідставно утримували в ШІЗО, — підкреслила омбудсменка.

Також Денісова звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової із закликом відреагувати та забезпечити відновлення прав Абдуллаєва.

Нагадаємо, Теймура Абдуллаєва визнали в російському суді нібито «організатором терористичної групи» («Хізб ут-Тахрір») та засудили до 16 років і 6 місяців позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму. Його брата Узеіра Абдуллаєва засудили до 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Теймура і Узеіра Абдуллаєвих ще 10 лютого 2020 року вивезли з пенітенціарної установи на території Ростовської області у невідомому напрямку. Російська омбудсменка Тетяна Москалькова відмовилася повідомляти їхнє місцезнаходження.

Як повідомляли «Кримські новини», 19 лютого стало відомо, що братів Теймура й Узеіра Абдуллаєвих етапували в Башкирію.