«Справа Гримчака»: обвинувальний акт стосовно ексзаступника голови МінТОТ скерували до Вищого антикорупційного суду | QHA media
22 Травня 2020, 13:41

«Справа Гримчака»: обвинувальний акт стосовно ексзаступника голови МінТОТ скерували до Вищого антикорупційного суду

Закрити
Юрій Гримчак. Фото: glavcom

Обвинувальний акт стосовно колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Юрія Гримчака та його помічника скеровано до Вищого антикорупційного суду. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Дії обох підозрюваних кваліфіковані за статтями «шахрайство» та «підбурювання до закінченого замаху на надання неправомірної вигоди службовим особам, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище» Кримінального кодексу України, — йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією слідства, представник інтересів приватного товариства розповів Гримчаку про складнощі під час отримання дозволів для будівництва на земельних ділянках у Києві, які належать до пам’яток культурної спадщини. Заступник міністра запропонував свої «послуги» із забезпечення погодження проектної документації за один мільйон доларів.

Представник згаданого товариства повідомив Гримчаку про іншу проблему, пов’язану з розглядом цивільної справи у суді. Ексзаступник міністра пообіцяв «вирішити проблему» за 100 тисяч доларів.

СУДИТИМУТЬ КОЛИШНЬОГО ЗАСТУПНИКА МІНІСТРА З ПИТАНЬ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ЙОГО «ПОМІЧНИКА»Спеціалізованою…

Опубліковано Спеціалізована антикорупційна прокуратура Четвер, 21 травня 2020 р.

Нагадаємо, Юрія Гримчака затримали 14 серпня за підозрою у вимаганні хабара на суму 1,1 млн доларів від підприємця в обмін на «сприяння в ухваленні рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави».

Як повідомляло QHA media, 12 травня Національне антикорупційне бюро закрило справу проти ексзаступника голови МінТОТ Юрія Гримчака.