«Споживча інфляція перебуватиме нижче цільового діапазону, а ріст ВВП буде на рівні 3,5-4%» — прогноз Нацбанку | QHA media
Цифри
07 Лютого 2020, 18:51

«Споживча інфляція перебуватиме нижче цільового діапазону, а ріст ВВП буде на рівні 3,5-4%» — прогноз Нацбанку

Закрити

Споживча інфляція більшу частину 2020 року буде нижче цільового діапазону 5% ± 1 в. п. і повернеться у його межі наприкінці року. При цьому економічне зростання поступово прискориться до 3,5% у 2020 році та 4% у 2021-2022 роках, зазначається у щоквартальному інфляційному звіті Нацбанку.

Згідно прогнозу НБУ, зростання у нинішньому році прискориться внаслідок пом’якшення монетарної політики, структурних реформ та поліпшення інвестиційного клімату.

Дефіцит поточного рахунку у 2020–2022 роках знаходитиметься у прийнятних межах (3-4% ВВП) завдяки поступовому пожвавленню світової економічної активності та торгівлі на тлі укладення торговельної угоди між США та Китаєм, а також зростанню продуктивності української економіки, — пояснили в НБУ.

Ефекти від зміцнення курсу гривні разом із низькими цінами на енергоносії утримають інфляцію нижче цільового діапазону упродовж більшої частини 2020 року.

Надалі вона дещо прискориться і перебуватиме біля середньострокової цілі у 5%. При цьому, як пояснює регулятор, стійка та низька інфляція закладає необхідне підґрунтя для бізнес-планування та нарощення заощаджень, тому є необхідною передумовою довгострокового зростання.

«Ревальвація гривні разом із виваженою фіскальною політикою була одним з чинників стрімкого зниження відношення державного боргу до ВВП. Це, у свою чергу, впливало на оцінку ризиків інвестування в українські активи з боку зовнішніх інвесторів. Як наслідок, знизилася вартість обслуговування нового боргу та поліпшилася його валютна структура», — йдеться у звіті.

Щодо держбюджету, то за оцінками НБУ, він передбачає у 2020 році доволі помірний приріст як доходів, так і видатків (на близько 10% порівняно з фактом 2019 року), а розмір дефіциту у співвідношенні до ВВП практично не зміниться та відповідає зобов’язанням перед МВФ.

Згідно з оцінкою Мінекономіки, зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2019 році сповільнилося з 3,4% до 3,3% у 2018-му. Президент Володимир Зеленський заявив на бізнес-форумі у Стамбулі, що протягом найближчих п’яти років ВВП України буде щорічно зростати до 5-7%.

Дивитись ще: