«Співпраця України й Грузії заснована на підтримці суверенітету одна одної» — Зурабішвілі

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Червня 2021, 18:25
Володимир Зеленський та Саломе Зурабішвілі
Ірина Требунських
23 Червня 2021, 18:25

Співпраця України й Грузії засновується на двох головних принципах — це вікова дружба народів та підтримка двох країн у цілісності й суверенності одна одної. На цьому наголосила президентка Грузії Саломе Зурабішвілі під час конференції у Києві, передає Офіс президента.

У нас є спільні цілі та паралельні завдання. Це деокупація наших територій, шлях до НАТО і посилення регіонального співробітництва, — сказала президентка.

Зурабішвілі підкреслила, що на шляху до НАТО Україна і Грузія мають посилити співробітництво, зокрема у сфері кібербезпеки та безпеки Чорноморського регіону.

Президент Володимир Зеленський погодився, що Чорне море має бути безпечною акваторією, вільною для торгівлі та судноплавства.

Сподіваємося на співпрацю з грузинською стороною у межах «Кримської платформи» задля деокупації українського півострова. Хочу підтвердити рішучу підтримку Україною територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів, — сказав Зеленський.

Зурабішвілі запевнила, що Грузія обов’язково буде представлена на саміті «Кримської платформи» на високому рівні.

Український президент також підкреслив, що на початку 2021 року товарообіг між двома країнами збільшився на чверть і що Україна хоче відновити діяльність Спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва.

Заяви Президента України Володимира Зеленського та Президента Грузії Саломе Зурабішвілі для представників ЗМІ.

Заяви Президента України Володимира Зеленського та Президента Грузії Саломе Зурабішвілі для представників ЗМІ.

Posted by Офіс Президента України on Wednesday, June 23, 2021

Нагадаємо, 17 травня у Києві міністри закордонних справ Дмитро Кулеба, Грузії Давід Залкаліані та Молдови Ауреліу Чокой підписали меморандум щодо співпраці задля спільної успішної євроінтеграції трьох країн.

Як повідомляли «Кримські новини», Європейський суд з прав людини визнав, що Росія винна у низці порушень прав людини після окупації Південної Осетії та Абхазії, але не несе відповідальності за ці регіони під час російсько-грузинської війни.