«Спеціальний статус Севастополя збережеться до деокупації Криму» — Кориневич | QHA media
Севастополь

«Спеціальний статус Севастополя збережеться до деокупації Криму» — Кориневич

14 Січня 2020, 13:12
Закрити

Місто Севастополь матиме спеціальний статус до його деокупації.

Про це заявив постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

За його словами, в доопрацьованому проєкті закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади у статті 133 місто Севастополь, яке окуповане РФ, згадується як окрема адміністративно-територіальна одиниця України.

Відповідна правка була внесена за зверненням gостійного gредставника Президента України в АРК, яке було направлене комісії з питань правової реформи від голови робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у листопаді 2019 року.

Участники марша за территориальную целостность Украины несут ткань в цветах украинского флага с надписью: "Севастополь- это Украина". Одесса, 19 мая 2018 года.

За його словами, незгадування міста Севастополь у Конституції України може призвести до пропагандистських тверджень держави-окупанта про те, що Україна «відмовилася» про Севастополь.

Кориневич додав, що окрім Севастополя жодне місто України не повинно мати спеціального статусу.

Але поки Крим і Севастополь окуповані та разом згадуються в резолюціях міжнародних організацій, було вирішено залишити Севастополю особливий статус, щоб зберігати сталість позиції та не дати приводу для пропаганди, про те, що нібито Україна «забула» про Севастополь, — зазначив Кориневич.

«Забутий Севастополь» виявився не таким вже й забутим.У доопрацьованому проекті закону щодо внесення змін до…

Опубліковано Anton Korynevych Понеділок, 13 січня 2020 р.

13 листопада Антон Кориневич під час брифінгу в Києві заявив, що питання створення національно-територіальної автономії кримськотатарського народу необхідно винести на «більш широкий дискурс» і обговорити з українським суспільством. За його словами, експертна рада наразі займається обробкою відповідних законопроєктів для створення національно-територіальної автономії кримськотатарського народу.