Соратниця Тихановської розповіла подробиці щодо виїзду опозиціонерки з Білорусі

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
11 Серпня 2020, 14:51
Ольга ПолтавкаQHA
11 Серпня 2020, 14:51
Світлана Тихановська / Belsat.eu

Довірена особа кандидатки у президенти Білорусі Світлани Тихановської Ольга Ковалькова навела подробиці про від'їзд опозиціонерки до Литви. Про це йдеться у повідомленні Telegram-каналу TUT.by.

За словами Ковалькової, Тихановську вивезла з країни білоруська влада. Відʼїзд кандидатки дозволив звільнити очільницю її штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів.

У Світлани не було вибору. Важливо, що вона на волі і жива. Вони поїхали разом з Марією Мороз. Проте в заручниках продовжує перебувати частина команди Світлани, — розповіла Ковалькова.

"Зараз у нас два завдання: захистити наш вибір і зупинити кровопролиття. Ситуація критична, як би нам всім не було важко, нам потрібно відмовитися від насильства, ми повинні захищати нашу перемогу легальними, ненасильницькими способами", — додала вона.

Прибічники Тихановської також закликали всі демократичні сили та прихильників змін у країні обʼєднуватися.

Сьогодні команда опозиціонерки планує проводити екстрені консультації та домовлятися про спільні дії.

Прикордонний комітет Білорусі офіційно підтвердив, що Світлана Тіхановська залишила країну. Вона оформила виїзд до Литви сьогодні о 3:30 в пункті пропуску "Котловка".

Як повідомляли «Кримські новини», білоруси, які мітингують проти влади Олександра Лукашенка, закликають співвітчизників не йти на роботу – оголосили загальнонаціональний страйк до тих пір, доки опозиційну кандидатку Світлану Тихановську не визнають новим президентом або не призначать нові вибори.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив, що Світлана Тихановська покинула Білорусь і прибула в Литву. У ніч проти 11 серпня ОМОН у столиці Білорусі почав жорстоко розганяти протестувальників.