Сьогодні в Україні вшановують пам’ять героїв Небесної сотні

Новини України та світу
Ірина Требунських
20 Лютого 2021, 18:25
Ірина Требунських
20 Лютого 2021, 18:25

Сьогодні, в роковини розстрілів учасників Революції Гідності, в Україні вшановують пам'ять героїв Небесної Сотні.

Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Віктора Януковича розстрілювали протестувальників. Усього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». День героїв Небесної Сотні встановлено указом президента України Петра Порошенка від 11 лютого 2015 року.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення рекомендує телерадіоорганізаціям при плануванні програм на цей день керуватися правилами ведення мовлення у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Тож на телеканалах в ефірі не має бути комедійних та еротичних фільмів, гумористичних передач, а о 12:00 мовники мали оголосити хвилину мовчання із супроводженням звуку метронома.

Сьогодні у Києві біля хреста на місці загибелі активістів Майдану люди приносять квіти та лампадки пам’яті. Серед них був і президент Володимир Зеленський з дружиною Оленою Зеленською.

Ми не маємо права забути імена всіх загиблих на Майдані. Ми не маємо права не дізнатися імена всіх винних у цьому. Ми не маємо права не побудувати саме ту країну, за яку вони віддали свої життя, — наголосив президент у промові.

Президентське подружжя також зробило перший удар у Дзвін гідності, який 20 лютого лунатиме за кожним загиблим з Небесної Сотні.

До роковин загибелі учасників Революції Гідності Держприкордонслужба опублікувала кліп, в якому пісню «Герої не вмирають» виконує солістка Надія Козій та Адам Горбатюк.

Пісня «Герої не вмирають»

🇺🇦 Пісня «Герої не вмирають» у виконанні солістки Надії Козій та Заслуженого артиста України Адама Горбатюка. Музичний супровід військового оркестру Луцького прикордонного загону.

Posted by Державна прикордонна служба України on Saturday, February 20, 2021

Також ввечері 20 лютого в центрі Києва працюватиме інсталяція «Промені Гідності» — промені світла символізують душі загиблих і світять з тих місць, де були вбиті учасники Революції Гідності. Уперше проєкт презентували у 2015 році.

Цьогоріч акція доповнена мультимедійною складовою — усі, хто прийдуть на алею Героїв Небесної Сотні, почують музику Романа Коляди, написану спеціально для проєкту «Характери Гідності».

Акція «Промені Гідності» у 2017 році

По обласних центрах та інших містах України сьогодні проводять акції вшанування пам’яті. Також напередодні провели тиху акцію «Ангели пам’яті» — в центральних частинах міст розвісили паперових янголів, підписаних іменами героїв Небесної Сотні.

Повний список загиблих та хронологію тих днів можна подивитися на сайті-меморіалі Небесної Сотні.

Нагадаємо 17 лютого, напередодні роковин розстрілів на Майдані Верховна Рада підтримала постанову, яка визначає Революцію Гідності та закликає розслідувати злочини, які скоїли під час неї. Рада визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення і виразником національної ідеї свободи.

«Кримські новини» публікували про перебіг подій 18-20 лютого на Майдані Незалежності в Києві у 2014 році.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення у низці справ щодо подій Революції Гідності, заявивши про численні порушення прав людини та відповідальність держави за смерть принаймні одного активіста.