Сьогодні стане відоме ім'я переможця журналістської премії імені Ґонґадзе | QHA media

Сьогодні стане відоме ім'я переможця журналістської премії імені Ґонґадзе

21 Травня 2020, 14:47
Георгій Ґонґадзе
Закрити

Сьогодні, 21 травня, у прямому ефірі суспільного телеканалу «UA: Культура» відбудеться церемонія нагородження лауреата премії імені Георгія Ґонґадзе 2020 року. Як повідомляє «Українська правда», ефір розпочнеться о 19:15.

Через карантинні обмеження у зв’язку із епідемією COVID-19 церемонія нагородження вперше відбудеться у телеформаті.

Фіналістами премії наразі є засновник «Телебачення Торонто» Роман Вінтонів, публіцист і телеведучий Павло Казарін, засновник проєкту Ukraїner Богдан Логвиненко.

Також участь в церемонії візьмуть дружина Георгія Ґонґадзе, керівниця української служби «Голосу Америки» Мирослава Ґонґадзе, письменник і президент українського ПЕН-клубу Андрій Курков, письменниця, правозахисниця і журналістка Лариса Денисенко, вчений, публіцист Ігор Козловський, перший лауреат премії, головний редактор інтернет-видання «Історична правда» та однойменного тележурналу на каналі «Еспресо», а також засновник музею-архіву преси Вахтанґ Кіпіані, експерт зі стратегій Євген Глібовицький.

Трансляцію також можна буде переглянути у Facebook  на офіційних сторінках премії, «Українського ПЕН», «UA: Культура», «Української правди» та «Детектор медіа».

Премія імені Георгія Ґонґадзе — нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року українським ПЕН-клубом у партнерстві з powered KMBS Alumni platform та виданням «Українська правда». Оголошення лауреата премії традиційно відбувається у день народження журналіста Георгія Ґонґадзе — 21 травня. Сума винагороди для лауреата складає 100 тисяч гривень.

Георгій Ґонґадзе — громадський діяч, український опозиційний журналіст, відомий своїми критичними антивладними виступами. Засновник та перший головний редактор інтернет-газети «Українська правда». Був убитий 17 вересня 2000 року. Його обезголовлене тіло було знайдено 2 листопада 2000 року в Таращанському лісі.

У червні 2005 року генеральний прокурор Святослав Піскун повідомив, що високопоставлені співробітники міліції, звинувачені у вбивстві журналіста, визнали себе винними. Замовників убивства Гонгадзе встановлено не було.

Дивитись ще: