Сьогодні мусульмани відзначають Ораза-байрам. Муфтій Айдер Рустемов розповів про значення свята | QHA media

Сьогодні мусульмани відзначають Ораза-байрам. Муфтій Айдер Рустемов розповів про значення свята

04 Червня 2019, 13:50
Закрити

Сьогодні, 4 червня, мусульмани почали відзначати одне з двох великих ісламських свят — Ораза-байрам, свято розговіння. Муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов привітав мусульман зі святом і розповів про його значення.

«Коли пророк Мухаммед переселився у Медину, він побачив, що люди відзначають деякі свята, які були у них у період невігластва, або так званий період джахілії. Тоді він сказав їм: «Аллах замінив вам це двома великими днями, двома великими святами. Це Ораза-байрам і Курбан-байрам. Ну так святкуйте ж їх!»

З тих пір мусульмани відзначають винятково ці два дні як дні великих свят. Свято — це символ. А символ — це вершина цінностей тієї чи іншої нації, того чи іншого народу. Мусульмани радіють, адже їхні два свята прив’язані до двох великих обрядів поклоніння.

Свято Ораза-байрам настає після виконання стовпа ісламу — дотримання обов’язкового посту в місяць Рамадан. Після його завершення мусульмани радіють, адже Аллах дав їм можливість наблизитися до нього і очистити свої душі.

Друге вагоме для мусульман свято, Курбан-байрам, також йде після звершення великого стовпа ісламу — хаджу».

Дивитись ще: