Слухання щодо екстрадиції Ассанжа до США призначені на лютий 2020 року | QHA media
14 Червня 2019, 16:29

Слухання щодо екстрадиції Ассанжа до США призначені на лютий 2020 року

Закрити

Лондонський суд ухвалить рішення за запитом США про екстрадицію засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа в лютому 2020 року, повідомив у постанові від 14 червня Вестмінстерський мировий суд у Лондоні, повідомляє «Радио Свобода».

Рішення ухвалили на наступний день після того, як міністр внутрішніх справ Великобританії Саджид Джавід підписав запит США на екстрадицію Ассанжа.

США звинувачують Ассанжа за 18-ма пунктами. Вони домагаються видачі Британією Ассанжа насамперед за звинуваченням у незаконній публікації секретних матеріалів, зокрема імен засекречених джерел, а також у змові з екс-аналітиком армії Челсі Меннінг у доступі до секретної інформації.

Джуліан Ассанж у 2012 році сховався у посольстві Еквадору в Лондоні, щоб уникнути видачі до Швеції у зв’язку із звинуваченням у зґвалтуванні. Сам 47-річний Ассанж відкидає звинувачення у згвалтуванні. У квітні цього року еквадорська влада позбавила Ассанжа притулку і видала британській владі. Зараз він відбуває термін у британській в’язниці за порушення умов звільнення під заставу.

Дивитись ще: