Словенія висловила свою позицію щодо «Кримської платформи»

Новини України та світу
Ірина Требунських
27 Жовтня 2020, 18:48
Ірина Требунських
27 Жовтня 2020, 18:48
Еміне Джеппар і Томаж Менцін

Словенія підтримує ініціативу щодо створення Україною «Кримської платформи» для розробки стратегії деокупації Криму на міжнародній арені. Про це повідомив посол Республіки Словенія в Україні Томаж Менцін під час зустрічі з першою заступницею міністра закордонних справ Еміне Джеппар, передає пресслужба МЗС.

Джеппар поінформувала посла щодо численних порушень Росією прав людини на тимчасово окупованій території Криму, а також акцентувала увагу на мілітаризації Росією Азовсько-Чорноморського регіону та наголосила на важливості уваги міжнародної спільноти до релігійних свобод і утисків на окупованому півострові.

Україна може впевнено розраховувати на підтримку під час головування Словенії в ЄС у другому півріччі 2021 року. Також ми продовжуватимемо реалізацію заходів на підтримку програми децентралізації в Україні, — сказав Менцін.

Джеппар також висловила вдячність Словенії за послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та практичний внесок у реабілітацію дітей, постраждалих внаслідок російської агресії.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що у його відомстві вже готова пропозиція до президента України щодо створення міжнародної платформи для перемовин з деокупації Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», на саміт голів держав щодо деокупації Криму, який планують провести в день опору Криму російській окупації 26 лютого, запросять також представників США та Росії.

Міністр закордонних справ України також запросив Великобританію долучитися до «Кримської платформи».