Словаччина доєднається до «Кримської платформи»

Новини України та світу
Ірина Требунських
07 Листопада 2020, 13:05
Ірина Требунських
07 Листопада 2020, 13:05
Марек Шафін (ліворуч) і Василь Бондар. Фото з Twitter

Словаччина готова доєднатися до міжнародного майданчику «Кримська платформа», який опікуватиметься проблемами окупованого Криму для протидії порушенням прав людини та системній дезінформації з боку Росії.

Про це повідомив посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін під час зустрічі із заступником міністра закордонних справ Василь Боднар, передає пресслужба МЗС України.

Заступник міністра та посол обговорили актуальні питання взаємодії України і Словаччини в міжнародних організаціях.

Посол Словацької Республіки підтвердив зацікавленість його країни брати участь в реалізації ініціативи України зі створення Кримської платформи, — йдеться у повідомленні.

Ще однією темою обговорення Шафіна і Бондара стала ситуація в пунктах пропуску на кордоні. Сторони обговорили шляхи врегулювання проблеми скупчення вантажного транспорту у міжнародному пункті пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке».

Як повідомляли «Кримські новини», на саміт голів держав щодо деокупації Криму, який планують провести в 2021 році, запросять також представників США та Росії.

Раніше Київ заявляв, що очікує приєднання Туреччини та Словаччини до платформи з деокупації Криму. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також запросив Великоританію долучитися до «Кримської платформи».