«Слідчий комітет» анексованого Росією Криму опублікував звинувачення проти Джемілєва

Новини України та світу
Ірина Требунських
13 Квітня 2020, 18:18
Ірина Требунських
13 Квітня 2020, 18:18

Управління «слідчого комітету» в окупованому Криму опублікувало звинувачення проти лідера кримськотатарського народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва.

Зазначається, що звинувачення оголошено через «нововиявлені обставини справи», яку раніше розпочала російська ФСБ.

Повідомляється, що Джемілєву пред'явили звинувачення в «перетині держкордону Росії», «недбалому зберіганні вогнепальної зброї» та «незаконному придбанні та зберіганні боєприпасів». «Слідчі» стверджують, що Джемілєв начебто у травні 2014 року «перетнув державний кордон Росії в пункті пропуску «Армянськ» (Турецький вал)».

Також йому закидають «зберігання бойових патронів до нарізної вогнепальної зброї калібру 7,62» та те, що його син Хайсер дізнався, де зберігаються ключі від сейфу зі зброєю.

В коментарі QHA media і сам Мустафа Джемілєв, і його адвокат в цій «справі» Микола Полозов назвали активізацію російських слідчих суто політичним загостренням. Джемілєв вважає, що активізація в окупованому Криму сфабрикованого проти нього розслідування за події 2014 року є реакцією на наміри кримських татар провести міжнародну ненасильницьку акцію «Світ проти насильства і окупації. Марш гідності», яка передбачає перетин адмінмежі між Херсонщиною і Кримом.