Скорочення, закриття і відпустки за власний рахунок: що станеться з бізнесом, якщо карантин продовжать до осені — опитування | QHA media
Цифри
08 Травня 2020, 16:26

Скорочення, закриття і відпустки за власний рахунок: що станеться з бізнесом, якщо карантин продовжать до осені — опитування

Закрити
Фото: slovoidilo

Якщо карантин в Україні продовжать до вересня, то в деяких сферах бізнесу можливе скорочення персоналу більш ніж на третину. Про такі результати дослідження звітує Advanter Group, повідомляє «Економічна правда».

Так, у сферах будівництва, індустрії гостинності, креативних та освітніх індустріях запевнили, що у випадку продовження карантину до кінця літа очікується скорочення на більш ніж 30%. А 46% опитаних власників ресторанів і кафе передбачають в такому випадку повне закриття бізнесу.

Варіант продовження карантинних обмежень до кінця серпня найменше позначиться на роботі переробної промисловості, а також на послугах з маркетингу, консалтингу, дизайну. Про це заявили 44% та 36% підприємців відповідно.

Серед опитаних власників бізнесу 20% заявили, що відправили працівників у тимчасову відпустку без оплати. Ще 12% перевели персонал на неповний робочий день, а 15% заявили про скорочення.

Це свідчить про високий рівень прихованого безробіття в країні, яке, за оцінкою Advanter, вже може сягати показника у два мільйони осіб.

Зазначимо, що в Advanter Group опитали 470 підприємств, серед яких мікро-, малі, середні та великі підприємства. Дослідження проведено з 22 по 30 квітня поточного року за підтримки CEO Club, СУП, бізнес-спільноти Board, ТПП України, бізнес-школи МІМ Київ, Prizma Club, CFO Club Ukraine, ВРК та десятків інших об’єднань підприємців по всіх областях України. 

Як повідомляло QHA media, попереднє опитування Advanter Group показало, що для підтримки бізнесу в умовах карантину в Україні варто зменшити податкове навантаження, запровадити часткову компенсацію зарплат робітникам та пільгові кредити.

Дивитись ще: