«Скасування вільної економічної зони «Крим» стане потужним сигналом для міжнародних партнерів» — Умєров

Новини України та світу
Хельга Полтавка
04 Червня 2021, 14:28
Хельга Полтавка
04 Червня 2021, 14:28

Як повідомляють «Кримські новини», на пленарному засіданні ВР із заявою від двох фракцій виступив народний депутат партії «Голос» і співголова міжфракційного об’єднання «Кримська платформа» Рустем Умєров.

У заяві йшлося про скасування вільної економічної зони «Крим» (ВЕЗК).

Восьмий рік поспіль у нас триває окупація і восьмий рік поспіль у нас працює ВЕЗК. Це означає, що Україна восьмий рік поспіль створює пільгові умови роботи з окупантами, — заявив Умєров.

Він нагадав, що у 2015 році Кабмін заборонив торгівлю з окупантами до повернення Криму в Україну.

«Чому й досі діє закон про вільну економічну зону в Криму? Ми власними руками створюємо можливості, які допомагають спонсорувати окупантів. Ми кажемо: «Крим — це Україна», але прирівнюємо громадян в Криму — з кримською пропискою — до нерезидентів, фактично іноземцям. Наші громадяни з кримською пропискою мають купу бюрократичних проблем. Наприклад: обмеження доступу до банківських послуг, або людина, яка отримала спадок має заплатити більші податки, тобто як іноземець», — наголосив народний депутат.

За його словами, скасування ВЕЗК і ухвалення пакету законів стане потужним сигналом для міжнародних партнерів. Зокрема й для тих, хто у серпні приїде на перший саміт «Кримської платформи».

Ми маємо постійно показувати світу, що України не тільки просить про допомоги, але й сама робить кроки для деокупації Криму. Цей закон потрібно скасувати, — додав Умєров.

Раніше нардеп повідомляв, що на цю ініціативу очікували давно, і документ допоможе виключити навіть формальну можливість ведення торгівельної діяльності з тимчасово окупованим Кримом, яка була передбачена у законі про ВЕЗ «Крим».

За його словами, законом будуть анульовані українські ліцензії, дозвіл на ведення певної діяльності, які раніше були видані підприємствам, що знаходяться на окупованому півострові. При цьому, якщо суб'єкти господарської діяльності захочуть вести бізнес в Україні, згідно з українським законодавством, вони повинні будуть пройти процедуру перереєстрації.

Також у цьому законопроєкті відображено й питання щодо водопостачання півострова — до моменту деокупації воду в Крим Україна не подаватиме — через питання національної безпеки.

Довідка: вільна економічна зона «Крим» — створена на окупованій частині території України (Автономна Республіка Крим і місто Севастополь) згідно із Законом України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12 серпня 2014 року № 1636-VII. Розпочала діяти 27 вересня 2014 року і запроваджена на 10 років.

Як повідомляли «Кримські новини», у травні ВР зареєструвала першу частину законопроєктів «Кримської платформи».