Скандальний підручник історії з наклепом на кримських татар передали в Російську державну бібліотеку

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Жовтня 2019, 12:18
Асіф АлієвQHA
28 Жовтня 2019, 12:18

Підручник «Історія Криму. 10 клас», де російські автори спотворюють історію кримських татар, можна знайти в Російській державній бібліотеці (РДБ) — найбільшій публічній бібліотеці Росії.

Про це повідомила активістка Ельмаз Киримли.

Як відомо, у навчальному підручнику свідомо спотворюється образ кримських татар в період Другої світової війни. З них формують образ колаборантів, прислужників нацистського режиму і «зрадників Батьківщини».

Киримли нагадала, що книга була вилучена зі шкіл завдяки суспільному резонансу і юристам.

Світлина від Elmaz Qırımlı.

Але зараз цей підручник можна читати в РДБ! Як таке можливо? Чому цю пропаганду не вилучили з публічних бібліотек? Чому брехню про кримськотатарський народ продовжують поширювати в Російській державній бібліотеці?!

Авторами видання виступили Юрченко С. В., Пашковський П. І., Форманчук А. А., Філімонов С. Б. і Герцен А.Г. Киримли особливо відзначила, що координатором цього проєкту, на свій сором, виступив Аблятипов Айдер Серверович.

15 травня прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження з приводу розпалювання міжнаціональної ворожнечі у відношенні кримськотатарського народу в зв'язку із поширенням підручника в школах анексованого Криму.

Вимогу на ім'я «міністра освіти» Криму Наталії Гончарової забрати зі шкіл ці навчальні підручники і визнати їх екстремістськими вперше висловила юристка Ленура Енгулатова.

Незабаром скандал з підручниками отримав великий розголос і популярність. Уже в лютому Гончарова заявила, що підручники вилучили зі шкіл, а подальшу долю цих навчальних матеріалів вирішуватиме спеціальна комісія.