Скандал з ДБР: затримано «праву руку» Труби, парламент проголосував за закон про ДБР, в Бюро заявляють про помсту з боку чиновників | QHA media
03 Грудня 2019, 13:39

Скандал з ДБР: затримано «праву руку» Труби, парламент проголосував за закон про ДБР, в Бюро заявляють про помсту з боку чиновників

Закрити

Президент України Володимир Зеленський заявив, що «права рука» директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Романа Труби підозрюється в отриманні хабара у розмірі 150 тис. доларів.

Голова держави зазначив, що це ще один аргумент на користь необхідності перезавантажити керівництво ДБР.

За його словами, ця структура створювалася як незалежна і об’єктивна організація.

Шкода, якщо ці добрі наміри не виправдаються, — заявив Зеленський.

Президент закликав Верховну Раду підтримати законопроєкт №2116, який має удосконалити ДБР.

«Права рука» директора ДБР підозрюється в отриманні хабаря у розмірі $150 000. Ще один аргумент на користь необхідності…

Опубліковано Володимиром Зеленським Вівторок, 3 грудня 2019 р.

У відповідь на це 250 народних депутатів ухвалили законопроєкт в цілому. У ньому уточнюється порядок затвердження організаційної структури ДБР, порядок утворення територіальних управлінь бюро.

Верховна Рада України схвалила у другому читанні та в цілому Закон про внесення змін до Закону України "Про Державне…

Опубліковано Верховна Рада України Вівторок, 3 грудня 2019 р.

Окрім того «змінюється підхід до визначення граничної чисельності центрального апарату і територіальних управлінь Державного бюро розслідувань» — передбачається, що чисельність визначатиме Кабмін за поданням директора ДБР.

На сьогодні гранична чисельність визначена безпосередньо у законі про Бюро і складає 1500 осіб.

Тим часом, Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомила, що співробітниками САП і НАБУ викрито ексслужбовця Генпрокуратури України, який за 150 тисяч доларів «обіцяв» закрити справу проти столичного забудовника.

У КИЄВІ ВИКРИТО КОЛИШНЬОГО СЛУЖБОВЦЯ ГПУ, ЯКИЙ ЗА 150 ТИС. ДОЛАРІВ США «ОБІЦЯВ» ЗАКРИТИ СПРАВУ ПРОТИ СТОЛИЧНОГО…

Опубліковано Спеціалізована антикорупційна прокуратура Вівторок, 3 грудня 2019 р.

Джерела «Украинской правды» підтвердили, що раніше відбулися обшуки у Ігоря Щербини, який, за даними експерта реанімаційного пакету реформ Олександра Леменова, доводиться кумом Роману Трубі.

Сам голова ДБР на своєму телеграм-каналі повідомив, що дізнався про затримання Щербини зі ЗМІ. Труба вважає, що на відомство неможливо вплинути ніякими ресурсами.

Ні на керівництво ДБР, ні на слідчих неможливо впливати ні за гроші, ні за будь-які інші ресурси. Якби мені стало про це відомо, то я б першим написав заяву про злочин, — підкреслив Труба.

Він також додав, що його «так активно намагаються зняти з посади», а працівники ДБР «незручні для чиновників», тому вони хочуть знищити Бюро.

Раніше експрезидент Петро Порошенко заявив, що ДБР підіграє команді Януковича, висуваючи проти нього звинувачення. За його словами, звинувачувати п’ятого президента України в захопленні державної влади, — це смішно.

18 листопада слідчі ДБР направили в ГПУ проєкт повідомлення про підозру Порошенку і попросили зняти депутатську недоторканність з політика.

Колишнього очільника держави підозрюють у можливому неправомірному впливі на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року.

Дивитись ще: