Сім років тому Кремль офіційно «прийняв Крим до складу Росії»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
18 Березня 2021, 11:32
Тетяна Нікішина
18 Березня 2021, 11:32

18 березня 2014 року в Москві президент Росії Володимир Путін, прем'єр-міністр самопроголошеної Республіки Крим Сергій Аксьонов, голова окупаційної Державної ради Криму Володимир Константинов і самопроголошений мер тимчасово окупованого Росією Севастополя — громадянин РФ Олексій Чалий підписали так званий «Договір про прийняття Криму до складу Росії».

20 березня договір ратифікували Державною думою РФ, а 21 березня — Радою Федерації, і він набув чинності.

Насильницька анексія Криму не визнається українською державою. Також не визнається Генеральною асамблеєю ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, суперечить рішенню Венеціанської комісії, а США і країни Європейського союзу вводять проти РФ економічні санкції.

Цього дня 2014 року в Сімферополі російськими окупантами під час штурму на спостережній вежі автопарку був вбитий Сергій Кокурін, прапорщик Збройних сил України.

Це була смерть першого військового, першого оборонця Криму. Кокуріна вважають другою жертвою російської анексії Криму. Його вбили двома пострілами — у голову і груди — з АК-47 під час штурму 13-го фотограмметричного центру в Сімферополі. Під час штурму Кокурін перебував на спостережній вежі автопарку частини.

Прокуратура АРК порушила кримінальну справу за статтею 115 Кримінального кодексу України («вбивство»).​

Першим цивільним загиблим став кримський татарин Решат Аметов, якого викрали під час мирного протесту проти анексії Криму на початку березня. За два тижні його знайшли мертвим зі слідами тортур.

Як повідомляли «Кримські новини», весь цивілізований світ продовжує відкрито заявляти, що ніколи не сприймав і не сприйме чинним проведений під дулом автомата окупантів «референдум» у Криму.