Штрафи сягають 51 тисячі гривень — в Україні посилили відповідальність за керування транспортним засобом у нетверезому стані | QHA media
Цифри
01 Липня 2020, 13:06

Штрафи сягають 51 тисячі гривень — в Україні посилили відповідальність за керування транспортним засобом у нетверезому стані

Закрити

В Україні посилили санкції до водіїв, які сіли за кермо у нетверезому стані. Відповідний закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» набув чинності сьогодні, 1 липня.

Тепер у Кримінальному кодексі діє стаття 286-1, яка передбачає покарання за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Згідно з нею, за такі порушення водій чи водійка заплатить штраф від 17 до 34 тисяч гривень з позбавленням права кермувати транспортом на строк до трьох років. Якщо ж людина відмовляється пройти медичний огляд на предмет сп’яніння чи вживання препаратів, то на неї накладається таке ж покарання.

Повторне порушення закону карається штрафом до 51 тисячі гривень з позбавленням на термін від 2 до 3 років права кермування транспортними засобами.

У законі вводиться і нова термінологія. Наприклад, слова «злочин невеликої або середньої тяжкості» замінено на «кримінальний проступок або нетяжкий злочин».

Як повідомляли «Кримські новини», 28 квітня МВС та Штрафи UA запустили додаток, де водії за номером водійського посвідчення, ІПН або за серією та номером штрафу можуть здійснити перевірку і сплатити за порушення правил дорожнього руху.

Дивитись ще: