Штрафний ізолятор за намаз — політв’язнів Саледінова та Ісмаїлова покарали за релігію

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Липня 2021, 14:
Айдер Саледінов і Рустем Ісмаїлов
Ірина Требунських
23 Липня 2021, 14:

Політв'язнів Айдера Саледінова і Рустема Ісмаїлова, яких окупанти засудили у «справі Хізб ут-Тахрір» і тримають у колонії в Башкортостані (Росія), покарали за спробу здійснити намаз. Про це «Кримській солідарності» розповіла дружина Саледінова Гузаль Сулейман-заде.

Перед цим подружжя розмовляло в перший день мусульманського свята Курбан-байрам. Пізніше чоловіки намагалися здійснити намаз у камерах. Але адміністрація російської виправної колонії проігнорувала потребу мусульман прочитати нічну молитву і відправила їх до карцеру «за порушення режиму».

За виконання свого релігійного обов'язку Айдера Саледінова і Рустема Ісмаїлова помістили в ШІЗО! Це обмеження, порушення релігійних прав, а також ілюстрація системи прав і свобод в цій державі, — сказала Сулейман-заде.

«Порушенням режиму» в колонії назвали те, що кримські татари не спали після 22:00.

Перед цим Айдера Саледінова відправили до карцеру через те, що він не з’явився на ранкове шикування. В російській колонії проігнорували, що він не з’явився через погане самопочуття.

«Кримські новини» повідомляли, що на фігурантів «першої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Теймура Абдуллаєва і Айдера Саледінова чинять тиск у виправній колонії Башкортостану. Для тиску на політв’язнів у башкирській федеральній службі виконання покарань використовують накладення надуманих стягнень, тримання у нелюдських умовах штрафних ізоляторів та інших камер.

Нагадаємо, що фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» з «першої сімферопольської групи» заарештували у жовтні 2016 року. Трьох фігурантів «першої сімферопольської групи» Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова і Рустема Ісмаїлова етапували з ростовського СІЗО до в’язниці у Башкортостані в січні 2020 року.