«Шокуюча дія режиму Лукашенка загрожувала життю понад 120 пасажирів» — Блінкен

Новини України та світу
Ірина Требунських
24 Травня 2021, 13:42
Ірина Требунських
24 Травня 2021, 13:42

Сполучені Штати рішуче засуджують примусову посадку рейсу між двома країнами-членами ЄС і подальший арешт журналіста Романа Протасевича у Мінську. Таку позицію висловив держсекретар США Ентоні Блінкен в офіційній заяві, опублікованій на сайті Держдепу.

Цей шокуючий інцидент, здійснений режимом Лукашенко, загрожував життю понад 120 пасажирів, серед яких і громадяни США. Використання білоруських військових винищувачів для супроводу літака викликає глибоке занепокоєння і вимагає повного розслідування, — сказав Блінкен.

Реакцію на цей інцидент США координує з партнерами у Євросоюзі, серед яких Литва і Греція. Через те, що примусова посадка ґрунтувалась на хибних підставах, Америка закликає якнайшвидше провести засідання Ради Міжнародної організації цивільної авіації для розгляду цих подій.

«США вчергове засуджують постійні переслідування з боку режиму Лукашенка і самовільне затримання журналістів. Ми підтримуємо заклик білоруського народу до режиму поважати права людини та основні свободи», — додав держсекретар.

Нагадаємо, у неділю Білорусь підняла винищувачі для посадки у Мінську літака компанії Ryanair, яким з Афін до Вільнюса прямував засновник опозиційного Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Літак завернули до Мінська за командою білоруських диспетчерів через повідомлення про нібито замінування, попри те, що відстань до Вільнюса була значно меншою.

Як повідомляли «Кримські новини», щонайменше два рейси авіакомпанії AirBaltic рушили в обхід повітряного простору Білорусі після інциденту з примусовою посадкою в аеропорту Мінська рейсу Ryanair Афіни — Вільнюс.