Шмигаль заявив про підвищення податків: кого це стосуватиметься

Новини України та світу
Хельга Полтавка
11 Травня 2021, 17:16
Хельга Полтавка
11 Травня 2021, 17:16

В Україні можуть зрости податки, однак це стосуватиметься не всіх категорій бізнесу.

Про це прем'єр Денис Шмигаль заявив в інтерв'ю РБК-Україна. 

Він заявив про те, що йтиметься про великий бізнес з високим показником рентабельності.

Загальнодержавні податки ми підвищувати не плануємо — ті, що платить кожен громадянин або кожне підприємство. Про перегляд окремих акцизів, екологічних платежів, зборів — зараз всередині міністерства фінансів і профільних міністерств тривають розрахунки та дискусії, — заявив Шмигаль.

Водночас, як зазначив очільник уряду, можливі зміни в оподаткуванні не стосуватимуться фізичних осіб, малого і середнього бізнесу.

«Можуть бути зміни для того, щоб наповнити бюджет, змінити ситуацію в окремих галузях — медицині, освіті та інших соціальних напрямках. Але це стосуватиметься не простих людей, які з малого та середнього бізнесу. Це дійсно стосуватиметься окремих напрямків, що мають високу маржинальність (показник рентабельності, — прим. ред.) і мають платити більше», — додав прем'єр. 

Нагадаємо, на засіданні уряду 24 березня 2021 року прем'єр заявив, що Кабмін виплатить по вісім тисяч гривень підприємцям і найманим працівникам, які постраждають від потрапляння того чи іншого регіону до «червоної зони» карантину через погіршення ситуації з COVID-19.

Як повідомляли «Кримські новини», 30 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів». Ним передбачена допомога застрахованим фізичним особам-підприємцям чи їхнім найманим працівникам, зареєстрованим у регіонах з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки.