«Щоб не дратувати Київ» — в анексованому Криму скасували зимовий футбольний кубок | QHA media
23 Листопада 2019, 14:41

«Щоб не дратувати Київ» — в анексованому Криму скасували зимовий футбольний кубок

Закрити

У анексованому Росією Криму більше не проводитимуть Зимовий футбольний кубок. Скасування пов’язане зі скаргами Української асоціації футболу і санкціями. Про це розповів глава «Кримського футбольного союзу» Юрій Ветоха, передає Крим.Реалії.

Скарги від Української асоціації футболу надійшли після того, як в 2017 році в зимовому кубку від «КФС» брали участь дві російські команди – «Анжи-2» і «Сокіл».

УЄФА знову надіслала формуляр в Російський футбольний союз, було розгляд. Того року жоден (російський – прим.ред.) футбольний клуб не приїхав на наші збори, побоюючись санкцій і розгляду, — розповів Ветоха.

Юрій Ветоха

Водночас Ветоха намагався переконати, що кубок не є офіційним.

Ми не будемо його проводити, щоб зайвий раз не розбурхувати українську футбольну громадськість і якщо (російські – прим.ред.) команди будуть приїжджати, то це будуть тренувальні матчі, – повідомив Ветоха.

ФІФА відправила запит до Москви щодо виступу саратовського «Сокола» і Махачкалінська «Анжи-2» у відкритому зимовому Кубку «Кримського футбольного союзу» в 2017 році. У відповідь Російський футбольний союз заперечував, що має стосунок до турніру.

Як повідомляло QHA media, в березні 2019 року російські ЗМІ широко анонсували футбольний матч між стамбульським клубом «Істанбулспор» і створеною в 2016 році командою з кримського міста Бахчисарай «Кизилташ». У підсумку гру в Стамбулі скасували. Як зазначив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, російські окупанти за допомогою спортивного змагання правдами і неправдами намагалися представити світу нібито прорив міжнародної ізоляції окупованого Криму.

Раніше Україна мала намір звернутися до УЄФА в зв’язку з анонсованим матчем. Міністерство молоді та спорту України звернулося у зв’язку з цією ситуацією в СБУ, сповістило про ситуацію МЗС України і зв’язалося з посольством України в Туреччині.