«Ще один міжнародний злочин». Меджліс закликає світову спільноту тиснути на Росію через проведення в Криму «голосування по поправках до конституції РФ» | QHA media

«Ще один міжнародний злочин». Меджліс закликає світову спільноту тиснути на Росію через проведення в Криму «голосування по поправках до конституції РФ»

30 Червня 2020, 15:06
Закрити

Меджліс кримськотатарського народу закликає до міжнародного тиску на Москву через проведення в окупованому Криму «загальноросійського голосування по поправках до конституції Росії».

Про це повідомив голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Зазначена дія є ще одним злочином, що вчинюється Російською Федерацією в порушення основних принципів та загальновизнаних норм міжнародного права, а також своїх міжнародних зобов’язань щодо поваги територіальної цілісності та суверенітету інших держав, що містяться в Статуті Організації Об’єднаних Націй, Заключному акті Наради з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінському заключному акті), меморандумі про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум) і в низці інших двосторонніх і багатосторонніх міжнародних договорів, – йдеться у заяві.

У Раду внесли постанову про незаконність голосування в окупованому ...

Також у Меджлісі зазначають, що організоване РФ «загальноросійське голосування» у тимчасово окупованому Криму, підпадає під кваліфікацію міжнародного злочину, відповідальність за вчинення якого повністю покладається на державу-окупанта.

Меджліс кримськотатарського народу закликає ООН, Європейський Союз, Раду Європи, ОБСЄ, парламенти і уряди держав до посилення міжнародного політичного, дипломатичного, економічного тиску з метою відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно-визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь, – йдеться у тексті.

Також у заяві представники Меджлісу висловили підтримку всім жителям Криму, які в умовах російської окупації зберігають власну гідність та відданість рідній землі, демонструють стійкість і неприйняття російської окупації.

ЗаяваМеджлісу кримськотатарського народуу зв’язку зі злочином, здійснюваним Російською Федерацією на тимчасово…

Опубліковано Рефатом Чубаровим Вівторок, 30 червня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», речниця міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко заявила, що залучення українських громадян на території окупованих Криму та Донбасу до участі у референдумі щодо змін до конституції РФ є спробою порушення державного суверенітету України.

Водночас заступник голови українського МЗС Василь Боднар заявив, що Україна звернулася до міжнародних партнерів з проханням засудити організацію «голосування» на тимчасово окупованих територіях Криму і ОРДЛО, в тому числі шляхом посилення на Росію санкцій.

Дивитись ще: