Сертифікат щодо вакцинації зробить подорожі доступнішими — МОЗ

Новини України та світу
Ірина Требунських
12 Травня 2021, 13:55
Ірина Требунських
12 Травня 2021, 13:55

Впровадження сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 значно полегшить українцям майбутні подорожі країнами Євросоюзу. Про це під час брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер.

За його словами, наразі міністерство працює над створенням сертифікатів. Оформлення такого документу буде винятково добровільним.

Кучер підкреслив, що наразі у ЄС ще немає рішення щодо сертифікатів вакцинації, але вони точно полегшать перетин кордону.

Звісно, із запуском сертифікатів не відкриються всі кордони Євросоюзу для відпочинку, адже це має бути власне рішення ЄС. Але із сертифікатом точно буде зручніше перетинати кордон, — зауважив представник МОЗ.

Заступник міністра додав, що за попередніми планами сертифікат можна буде оформити через додаток «Дія», його можна буде роздрукувати після проведення щеплення.

Також у міністерстві працюють над варіантом видачі документу через Центри надання адмінпослуг. «Але фінальне рішення буде прийнято згодом», — зазначив Кучер.

Нагадаємо, Україна уклала контракт з фармацевтичною компанією Pfizer на поставку додаткових 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19.

Кабмін опублікував Національний план з вакцинації українців проти коронавірусу до кінця 2021 року. Щомісяця щеплення мають отримувати 5,6 мільйонів людей. 

Як повідомляли «Кримські новини», оперативна група зі стратегічних комунікацій зовнішньополітичної служби ЄС опублікувала звіт, як Росія проводить узгоджену медіакампанію з метою пропагування своєї сумнівної речовини від коронавірусу і дискредитації конкурентів.