Секретар РНБО Данілов прокоментував відновлення водопостачання до окупованого Криму в обмін на «тишу» на Донбасі | QHA media

Секретар РНБО Данілов прокоментував відновлення водопостачання до окупованого Криму в обмін на «тишу» на Донбасі

06 Липня 2020, 13:31
Закрити

Відновлення водопостачання до анексованого Криму можливе тільки після відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів. Про це секретар Ради національної безпеки України Олексій Данілов сказав в інтерв’ю «Українській правді».

Також Данілов прокоментував можливість компромісу в перемовинах з Росією стосовно подачі води в окупований Крим в обмін на припинення вогню на Донбасі.

На засіданні Ради нацбезпеки таке питання не порушувалося. У нас в Раді нацбезпеки працює окрема група, яка займається стратегією деокупації Криму. Але треба розуміти, що це не таке просте питання, яке можна так вирішувати, — відповів секретар РНБО.

Зазначимо, екскомандувач силами США у Європі Бен Ходжес висловив думку, що РФ у вересні під час навчань «Кавказ-2020» може атакувати Україну і захопити дамбу в Херсоні заради відновлення водопостачання в Крим.

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар також вважає, що Росія може зважитися на нову агресію проти України через брак води в окупованому Криму, а також через політичні процеси всередині країни.

У той же час командувач операції Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв повідомив, що ведеться робота з підвищення бойових можливостей української армії на кримському напрямку.

Народний депутат і делегат Курултаю кримськотатарського народу Рустем Умєров раніше заявив, що відновлювати водопостачання до окупованого Криму наразі не можна, адже це питання національної безпеки. Також депутат наголосив, що був би проти законопроєкту щодо подачі води, якби такий подали на розгляд Верховної Ради.

Дивитись ще: